Coach Atalanta gaat speelwijze aanpassen na 0-5 tegen Liverpool
BERGAMO (ANP) - Coach Gian Piero Gasperini van Atalanta gaat zijn tactiek aanpassen na de zware thuisnederlaag tegen Liverpool in de Champions League (0-5). De Engelse kampioen sloeg in de counter genadeloos toe in Bergamo.
"Vorige week tegen Ajax kregen we al een waarschuwing, maar toen konden we na een achterstand van 0-2 nog goed terugkomen tot 2-2 en verdienden we nog om te winnen. Maar Liverpool is van een heel ander niveau. We moeten hiervan leren en kijken hoe we verder gaan, ook al omdat we in onze huidige manier van spelen te veel goals tegen krijgen."
Volgens Gasperini heeft zijn ploeg moeite om het drukke speelschema in de Serie A en de Champions League goed vol te houden. "Liverpool blies ons weg qua intensiteit. We konden in dat opzicht niet brengen wat we normaal wel kunnen brengen. We konden het hoge tempo van de wedstrijd niet vasthouden. We lopen minder en we scoren minder in deze fase van het seizoen. Daardoor moeten we wat wijzigingen gaan aanbrengen in onze speelwijze. Dat hebben we vorig seizoen ook gedaan na een nederlaag van 5-1 tegen Manchester City en toen is het ook nog goed gekomen."
Ajax speelt in groep D op 9 december thuis tegen Atalanta. Het is de laatste poulewedstrijd en de kans is vrij groot dat in dat duel de beslissing valt over het tweede ticket voor de knock-outfase in de Champions League.
Meer uit Voetbal
EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
13 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
5 uur geleden