Coach Aston Villa wil meer bescherming voor aanvoerder Grealish
BIRMINGHAM (ANP) - Coach Dean Smith van Aston Villa wil dat de scheidsrechters zijn aanvoerder Jack Grealish beter gaan beschermen. De middenvelder is van alle voetballers in de Premier League het grootste slachtoffer van overtredingen. Databureau Opta berekende dat dit seizoen 140 keer een overtreding is begaan op Grealish. Afgelopen zondag tegen Chelsea werd Grealish negen keer te grazen genomen.
"Ze hebben het al het hele seizoen op Jack gemunt en de scheidsrechters doen er nauwelijks iets tegen", zei Smith in aanloop naar de uitwedstrijd woensdag tegen Newcastle United. "Bij die 140 overtredingen is slechts vijf keer de gele kaart getrokken. Die jongen verdient meer bescherming; hij zit onder de blauwe plekken."
Grealish voert ook met afstand de lijst aan van gevloerde spelers in de Premier League van dit seizoen. Vleugelaanvaller Wilfried Zaha van Crystal Palace staat tweede; hij was tot nog toe 98 keer doelwit.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
18 uur geleden