Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA na kort geding in gesprek met omwonenden 'asielhotel'

COA na kort geding in gesprek met omwonenden 'asielhotel'

ALMELO (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaat binnenkort in gesprek met de omwonenden van hotel ‘t Elshuys in Albergen, waarin het COA tweehonderd asielzoekers onder zal brengen. Dit zei bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker van het COA in reactie op de uitspraak van de voorzieningenrechter van de rechtbank in Almelo over de verkoop van het 'asielhotel' aan het COA.

"De uitspraak geeft duidelijkheid. Er was onduidelijkheid over de verkoop, of die nou wel of niet door zou mogen gaan. De rechter heeft vandaag aangegeven dat de verkoop echt door kan gaan en dat het pand naar het COA toe moet. En tegelijkertijd geeft dat ons wel de verplichting om met de omwonenden te gaan praten en te laten zien dat wij op heel veel plekken een goede buur zijn en dat wij dat ook in Albergen kunnen en willen zijn", aldus Schoenmaker na het vonnis van de rechter.

Het COA gaat op korte termijn een vergunning aanvragen voor het gebruik van het hotel als opvanglocatie. "Dat gaan we doen voor ongeveer 150 tot 200 mensen die in het hotel passen. Nog niet voor daarbuiten, want dat is een andere procedure. Maar ik vind het nog belangrijker dat we gaan praten met de omwonenden. Ik heb veel zorgen gezien, mensen die er echt mee zitten dat dit allemaal speelt. We hebben heel veel ervaring met asielopvang. We zullen laten zien dat we dit goed kunnen, dat we dit ook in Albergen tot een succes kunnen maken. Maar daarvoor moet je wel in gesprek raken en dat kunnen we na deze uitspraak gaan doen."

Het COA gaat ook in gesprek met de gemeente Tubbergen, waar Albergen onder valt. De aankoop was zonder medeweten van de gemeente gedaan, wat tot veel onrust leidde.

Meer uit Binnenland

Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

2 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

3 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

6 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

6 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

6 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

7 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

7 uur geleden