Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA na kort geding in gesprek met omwonenden 'asielhotel'

COA na kort geding in gesprek met omwonenden 'asielhotel'

ALMELO (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaat binnenkort in gesprek met de omwonenden van hotel ‘t Elshuys in Albergen, waarin het COA tweehonderd asielzoekers onder zal brengen. Dit zei bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker van het COA in reactie op de uitspraak van de voorzieningenrechter van de rechtbank in Almelo over de verkoop van het 'asielhotel' aan het COA.

"De uitspraak geeft duidelijkheid. Er was onduidelijkheid over de verkoop, of die nou wel of niet door zou mogen gaan. De rechter heeft vandaag aangegeven dat de verkoop echt door kan gaan en dat het pand naar het COA toe moet. En tegelijkertijd geeft dat ons wel de verplichting om met de omwonenden te gaan praten en te laten zien dat wij op heel veel plekken een goede buur zijn en dat wij dat ook in Albergen kunnen en willen zijn", aldus Schoenmaker na het vonnis van de rechter.

Het COA gaat op korte termijn een vergunning aanvragen voor het gebruik van het hotel als opvanglocatie. "Dat gaan we doen voor ongeveer 150 tot 200 mensen die in het hotel passen. Nog niet voor daarbuiten, want dat is een andere procedure. Maar ik vind het nog belangrijker dat we gaan praten met de omwonenden. Ik heb veel zorgen gezien, mensen die er echt mee zitten dat dit allemaal speelt. We hebben heel veel ervaring met asielopvang. We zullen laten zien dat we dit goed kunnen, dat we dit ook in Albergen tot een succes kunnen maken. Maar daarvoor moet je wel in gesprek raken en dat kunnen we na deze uitspraak gaan doen."

Het COA gaat ook in gesprek met de gemeente Tubbergen, waar Albergen onder valt. De aankoop was zonder medeweten van de gemeente gedaan, wat tot veel onrust leidde.

Meer uit Binnenland

Cruiseschip slaat Curaçao over, reden niet duidelijk

WILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.

1 uur geleden
RIVM-regels voor openbare ruimte: vanaf elk huis zicht op boom

BILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.

2 uur geleden
Aantal museumbezoeken in 2024 nog altijd lager dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.

2 uur geleden
Wachtwoord of scan meest gebruikt als digitale beveiliging

DEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.

3 uur geleden
Meer treinen, meer reizigers: NS ziet stijging in 2025

UTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.

3 uur geleden
Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

10 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

11 uur geleden