Co en Cor Havermans: ‘Leuk dat er nu ook jongere leden bij de SVV zitten!’
Co en Cor Havermans zijn sinds 1982 lid. Ze hebben de respectabele leeftijden van 95 en 89 lentes jong. Met zijn 95 jaar maakt dat Co het oudste lid van de SVV.
Waarom ze jong lid zijn geworden? Daar heeft Co een simpel antwoord op; Zij wilden de vereniging een warm hart toedragen en financieel ondersteunen, mede omdat zij zagen wat de vereniging voor hun ouders betekende. “In de loop van de jaren werden we meer en meer actieve leden. Zo heb ik jarenlang in de zomer fietsroutes uitgestippeld”, zegt Co terwijl hij een oude lidmaatschapskaart laat zien waar ieder jaar na de betaling een zegeltje werd opgeplakt. Keurig bewaard in een mapje en alle uitgegeven zegeltjes er netjes opgeplakt.
Het echtpaar herinnert zich nog een feestavond ter ere van het 60-jarig jubileum, welke om 22 uur zou stoppen, maar waarbij het zo gezellig was dat tot laat de voetjes van de vloer gingen. “Er zijn vele mooie jaren geweest met diverse uitjes, fietsroutes, modeshows, knutselmiddagen, keutjesavonden, feestavonden en natuurlijk de maandelijkse bingomiddagen. Maar vergeet ook niet de nuttige zaken die ook via het SVV worden aangeboden, zoals het gebruik van het zorgloket, oproepen voor de rijbewijskeuring etc. Ook deze zaken zijn echt van grote waarde. We missen het gezien corona enorm en waarderen de inzet van het bestuur om er iedere keer iets moois van te maken.” Dat de SVV aan het verjongen is, vinden ze als senioren alleen maar leuk: “En vergeet niet, wij waren er ook vroeg bij”, besluiten ze lachend.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
6 uur geledenTHOLEN - In samenwerking met de gemeente organiseert het 4 mei Comité weer de Dodenherdenking in Tholen. De plechtigheid vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark bij de Vossemeersepoort. Inwoners zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en samen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
12 uur geledenTHOLEN - Inwoners in een groot deel van West-Brabant en Tholen hebben donderdag aan het einde van de middag een NL-Alert ontvangen vanwege meerdere grote natuurbranden in de regio. De waarschuwing is verspreid in onder meer Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht, Zundert en Steenbergen.
1 dag geledenTHOLEN - Na een opvallend droge en rustige aprilmaand slaat het weer in mei om. De maand begint zomers, maar al snel neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Dat zegt meteoroloog Berend van Straaten in de maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Zeeuwse gemeenten doen op 12 mei mee aan de landelijke ETHOS-telling over dak- en thuisloosheid. Met deze telling wordt zo volledig mogelijk in kaart gebracht hoeveel mensen geen vaste woonplek hebben. Ook Tholen doet mee.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.
2 dagen geleden