Co en Cor Havermans: ‘Leuk dat er nu ook jongere leden bij de SVV zitten!’
Co en Cor Havermans zijn sinds 1982 lid. Ze hebben de respectabele leeftijden van 95 en 89 lentes jong. Met zijn 95 jaar maakt dat Co het oudste lid van de SVV.
Waarom ze jong lid zijn geworden? Daar heeft Co een simpel antwoord op; Zij wilden de vereniging een warm hart toedragen en financieel ondersteunen, mede omdat zij zagen wat de vereniging voor hun ouders betekende. “In de loop van de jaren werden we meer en meer actieve leden. Zo heb ik jarenlang in de zomer fietsroutes uitgestippeld”, zegt Co terwijl hij een oude lidmaatschapskaart laat zien waar ieder jaar na de betaling een zegeltje werd opgeplakt. Keurig bewaard in een mapje en alle uitgegeven zegeltjes er netjes opgeplakt.
Het echtpaar herinnert zich nog een feestavond ter ere van het 60-jarig jubileum, welke om 22 uur zou stoppen, maar waarbij het zo gezellig was dat tot laat de voetjes van de vloer gingen. “Er zijn vele mooie jaren geweest met diverse uitjes, fietsroutes, modeshows, knutselmiddagen, keutjesavonden, feestavonden en natuurlijk de maandelijkse bingomiddagen. Maar vergeet ook niet de nuttige zaken die ook via het SVV worden aangeboden, zoals het gebruik van het zorgloket, oproepen voor de rijbewijskeuring etc. Ook deze zaken zijn echt van grote waarde. We missen het gezien corona enorm en waarderen de inzet van het bestuur om er iedere keer iets moois van te maken.” Dat de SVV aan het verjongen is, vinden ze als senioren alleen maar leuk: “En vergeet niet, wij waren er ook vroeg bij”, besluiten ze lachend.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Diverse koren zingen komende zaterdag 31 januari in de dorpskerk van Sint-Annaland voor Moldavië. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Caritate, die hulp biedt aan dit land.
2 uur geledenTHOLEN - De natuur in de Oosterschelde staat onder druk. Er zijn steeds minder plekken voor vogels om voedsel te zoeken en voor zeehonden om uit te rusten. Daarom werkt Rijkswaterstaat aan een nieuw beheerplan om leefgebieden te herstellen en de natuurkwaliteit te verbeteren. De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft vandaag advies gegeven over de inhoud van het milieueffectrapport.
19 uur geledenTHOLEN - Het hoogste cijfer van de klas is niet voor iedereen weggelegd, maar de gemeente Tholen krijgt het wel. Accountsbureau BDO houdt elk jaar de meerjarenbegrotingen van alle gemeenten in Nederland tegen het licht en geeft Tholen voor het jaar 2024 een topbeoordeling. In haar inwonerscategorie staat de gemeente zelfs in de top drie van financieel meest gezond.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, gecombineerd met een Eucharistieviering in de Quirinuskerk van Parochie Sint Christoffel (actief in Halsteren, Lepelstraat, Tholen en Oud-Vossemeer), stonden dankbaarheid en vertrouwen in de toekomst afgelopen week centraal.
1 dag geledenPOORTVLIET - Het activiteitencomité van Poortvliet organiseert komende vrijdag 30 januari weer een lichtjesoptocht door het dorp. Eerder communiceerde het bestuur dat de start en finish bij voetbalvereniging SPS zou zijn. Inmiddels is deze verplaatst naar 't Ouwe Raed'uus.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Drie zelfmoorden in de familie, een ongeneeslijk zieke moeder en woorden die niet uitgesproken worden. In haar nieuwe roman vertelt de 41-jarige Inge Duine in een fictief verhaal het stilzwijgen rond familiegeheimen. Iets wat zij van dichtbij heeft gezien. "Het gaat over zwijgen, woorden opsluiten in je lichaam en dat van generatie op generatie doorgeven."
1 dag geledenTHOLEN - Vorige week zaterdag presenteerde de SGP in Tholen haar verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen. Tijdens een vaartocht over de Oosterschelde werd het programma, getiteld 'Tholen, baken van rust', officieel gepresenteerd aan leden en belangstellenden.
2 dagen geleden