CNV: volledig heropenen onderwijs niet wenselijk
DEN HAAG (ANP) - Het volledig heropenen van het voortgezet onderwijs is volgens CNV Onderwijs niet wenselijk. Woensdag kondigde coronaminister Hugo de Jonge een extra Catshuisoverleg aan waarin besproken wordt of alle middelbare schoolleerlingen weer tegelijkertijd naar de les kunnen, zonder 1,5 meter afstand van elkaar te houden.
"Het zal voor de leraren lastig worden om afstand te houden van de leerlingen", zegt een woordvoerster van de onderwijsbond. "En het merendeel van de docenten is nog niet gevaccineerd, dus dan lopen ze verhoogd risico op corona."
Dat betekent volgens de zegsvrouw dat het ziekteverzuim hoger zal liggen. "Dat zorgt alleen maar voor een hogere werkdruk en onrust in de examenperiode. Waarom zou je organisatorisch zo’n risico nemen voor de laatste paar weken van het jaar?", vraagt ze zich af.
De Algemene Onderwijsbond (AOb) zegt dat de scholen alleen volledig open zouden moeten als het OMT-advies een volledig positief advies geeft. "We vinden wel dat leraren, zeker als de scholen weer opengaan, zo snel mogelijk gevaccineerd moeten worden," zegt een woordvoerder. "Maar we willen dit besluit niet tegenhouden."
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
31 minuten geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
58 minuten geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
2 uur geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
3 uur geleden