CNV schort acties vroegpensioen op, FNV vraagt dat aan leden
DEN HAAG (ANP) - Vakbond CNV heeft vrijdag aangekondigd de geplande acties rond de vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen op te schorten. Eenzelfde besluit hangt ook in de lucht bij FNV. Die bond gaat daarover vrijdagavond in gesprek met de zogeheten stakingsraad, waarin afgevaardigde stakingsleiders zitten. Zij beslissen of "het overleg voldoende vertrouwen biedt om nieuwe stakingen op te schorten tot 1 december", liet een woordvoerder weten.
Volgens de FNV heeft er donderdagavond nog overleg plaatsgevonden over de zogeheten Regeling voor Vervroegd Uittreden (RVU). Daarbij waren onder meer het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) en werkgeversorganisatie VNO-NCW aanwezig. "We kunnen geen mededelingen doen over de inhoud van het overleg met minister", zei de zegsman daarover.
Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin vinden er "constructieve gesprekken" over de RVU plaats. "Deze gesprekken geven ons voldoende vertrouwen om de geplande acties op te schorten. We zijn er echter nog niet", stelde Fortuin. "CNV zal de schouders er de komende tijd onder blijven zetten om tot de best mogelijke regeling te komen voor onze leden in een zwaar beroep."
Uitkering
Voorzitter Nic van Holstein van vakbond VCP, die ook bij het overleg aanwezig was, wil "alle ruimte geven aan het gesprek om te komen tot oplossingen". Ook wat hem betreft worden daarom geen nieuwe acties op touw gezet. Net als Fortuin spreekt ook Van Holstein van "constructieve gesprekken" met de werkgevers en het ministerie, al wil hij niet ingaan op de inhoud.
De huidige vroegpensioenregeling, waarmee mensen die langdurig zwaar werk doen eerder met pensioen kunnen, loopt eind volgend jaar af. Zij hebben nu nog recht op een uitkering om de periode tot de AOW-leeftijd te overbruggen. Begin september legden de bonden een nieuw voorstel vanuit het kabinet naast zich neer, omdat de afstand tussen de partijen nog te groot was om verder te onderhandelen.
Grote impact
Daarop volgden acties in meerdere sectoren met grote impact. Politieagenten legden het werk neer tijdens voetbalwedstrijden en spoorwegmaatschappij NS en streekvervoerders kregen te maken met werkonderbrekingen. Nieuwe acties stonden gepland in de week van 14 tot en met 20 oktober.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
25 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
3 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
3 uur geleden