CNV mist aantal zaken in kabinetsplannen ondanks vele miljarden
UTRECHT (ANP) - De 15 miljard euro voor plannen om de koopkracht te repareren is veel geld en het is goed dat het kabinet haast maakt met de aanpak van de groeiende armoede in het land. Dat vindt vakbond CNV. Maar volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin missen nog de nodige zaken.
Het kabinet is voornemens euro's te steken in lastenverlichting voor burgers om de pijn van de torenhoge prijzen enigszins te verzachten, zo meldden ingewijden in Den Haag. Zo gaat de inkomensbelasting omlaag, terwijl bedrijven en vermogenden juist meer belasting moeten gaan betalen. Er komt ook een hogere mijnbouwheffing voor energiebedrijven. Verder gaat het minimumloon op 1 januari verder omhoog dan gedacht.
Fortuin zet een "dikke duim" bij het plan om het minimumloon met 10 procent te verhogen. Maar hij wijst er tevens op dat de marges voor mensen op het minimumniveau krap blijven. Het pakket maatregelen, zoals de aanpassing van de huur- en zorgtoeslag, noemt hij ook positief. "Maar dit pakket lijkt weinig te doen met de middeninkomens", aldus Fortuin. Ook bij de belastingmaatregelen zijn er volgens de CNV-voorman haken en ogen.
"Om maar eens wat te noemen, Shell is een Britse onderneming. Kun je die langs deze weg wel belasten? En waarom doet het kabinet niets met de oproep om de energiebelasting te verlagen?", vervolgt Fortuin. "En waarom heeft het kabinet er niet voor gekozen om de fiscale reiskostenvergoeding woon-werkverkeer te verhogen. De vakbond meldt al heel lang dat die 19 cent per kilometer volstrekt ontoereikend is. Ambulante werknemers wordt via een omweg het werken onmogelijk gemaakt."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
17 uur geleden