CNV mist aantal zaken in kabinetsplannen ondanks vele miljarden
UTRECHT (ANP) - De 15 miljard euro voor plannen om de koopkracht te repareren is veel geld en het is goed dat het kabinet haast maakt met de aanpak van de groeiende armoede in het land. Dat vindt vakbond CNV. Maar volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin missen nog de nodige zaken.
Het kabinet is voornemens euro's te steken in lastenverlichting voor burgers om de pijn van de torenhoge prijzen enigszins te verzachten, zo meldden ingewijden in Den Haag. Zo gaat de inkomensbelasting omlaag, terwijl bedrijven en vermogenden juist meer belasting moeten gaan betalen. Er komt ook een hogere mijnbouwheffing voor energiebedrijven. Verder gaat het minimumloon op 1 januari verder omhoog dan gedacht.
Fortuin zet een "dikke duim" bij het plan om het minimumloon met 10 procent te verhogen. Maar hij wijst er tevens op dat de marges voor mensen op het minimumniveau krap blijven. Het pakket maatregelen, zoals de aanpassing van de huur- en zorgtoeslag, noemt hij ook positief. "Maar dit pakket lijkt weinig te doen met de middeninkomens", aldus Fortuin. Ook bij de belastingmaatregelen zijn er volgens de CNV-voorman haken en ogen.
"Om maar eens wat te noemen, Shell is een Britse onderneming. Kun je die langs deze weg wel belasten? En waarom doet het kabinet niets met de oproep om de energiebelasting te verlagen?", vervolgt Fortuin. "En waarom heeft het kabinet er niet voor gekozen om de fiscale reiskostenvergoeding woon-werkverkeer te verhogen. De vakbond meldt al heel lang dat die 19 cent per kilometer volstrekt ontoereikend is. Ambulante werknemers wordt via een omweg het werken onmogelijk gemaakt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
13 uur geleden