Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: Heineken slaat door met reorganisatie

CNV: Heineken slaat door met reorganisatie

UTRECHT (ANP) - Bierbrouwer Heineken slaat door met zijn reorganisatie waarbij het bedrijf 8000 banen schrapt, vindt vakbond CNV. In Nederland verdwijnen 300 banen bij het hoofdkantoor en de regionale kantoren. CNV is bang dat de positie van het biermerk daarmee te veel verzwakt. "Er gebeurt hier ook veel voor de buitenlandse markt. Heineken moet juist sterk zijn in Nederland", geeft CNV-onderhandelaar Roel van Riezen aan.

In algemene zin vraagt CNV zich af of zo'n harde ingreep wel noodzakelijk is. "Net als veel andere bedrijven lijdt Heineken nu flink omzetverlies. Maar er zit genoeg vet op de botten om deze periode te doorstaan. Het bedrijf blijft nog steeds winst maken."

Volgens Van Riezen was Heineken de laatste tijd al bezig met allerlei kleine aanpassingen in de organisatie en daarover was CNV met Heineken in gesprek. "We gaan zeker ook over deze grotere ingreep in gesprek."

CNV denkt dat Heineken snel zal herstellen zodra de coronacrisis ten einde is. "Er mag ook een evenwicht zijn tussen de belangen van aandeelhouders en van werknemers. Nu lijken werknemers te betalen voor de winst van de aandeelhouders."

Meer uit Financieel

Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

40 minuten geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

1 uur geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

1 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

1 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

2 uur geleden
Ryanair waarschuwt voor hogere kosten door stijgende olieprijzen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.

2 uur geleden
India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden