CNV: grote ontslagronde Rabobank zuur voor personeel
UTRECHT (ANP) - De grote ontslagronde bij Rabobank is zuur voor het personeel, omdat het financiële concern wel nog steeds winst maakt. Dat vindt vakbond CNV, die erop wijst dat de medewerkers van de bank al jaren te maken hebben met koopkrachtverlies.
Bij de presentatie van de jaarcijfers kondigde Rabobank aan dat er de komende vijf jaar zo’n 5000 banen worden geschrapt. De klap moet grotendeels in Nederland opgevangen worden, waar de bank volgens CNV nu zo'n 23.000 medewerkers telt.
"Rabobank heeft ruim een miljard euro winst gemaakt. Fors minder dan vorig jaar, maar toch nog altijd een dikke winst. De werknemers beleven er intussen erg weinig lol aan. En dat maakt het een zuur verhaal", zo reageert CNV-onderhandelaar Robert Wonnink.
Los van de onrust die dat geeft zit er ook veel chagrijn bij werknemers over de koopkracht die ze al jaren hebben moeten inleveren. "De werknemers zitten al jaren op de nullijn. Intussen zien ze dat er bij ING en ABN AMRO wel fatsoenlijke loonsverhogingen worden afgesproken", zegt Wonnink. Hij wijst erop dat het cao-overleg bij Rabobank in Nederland eind vorig jaar is gestrand.
Wat volgens de vakbondsman nog eens extra steekt, is dat Rabobank zijn ‘certificaathouders’, een soort aandeelhouders, tegemoetkomt door hen extra certificaten te geven. "Ze krijgen weliswaar niet de jaarlijkse 6,5 procent rentevergoeding, maar die extra certificaten vertegenwoordigen dezelfde waarde", aldus Wonnink. "Kortom, de bank maakt een vette winst, beloont de certificaathouders, zet de werknemers al jaren op koopkrachtverlies en schopt er ook nog eens duizenden uit. Dat is geen goed verhaal."
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
6 uur geleden