Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: grote onrust bij medewerkers Big Bazar, schappen raken leeg

CNV: grote onrust bij medewerkers Big Bazar, schappen raken leeg

DEN HAAG (ANP) - De medewerkers van de noodlijdende winkelketen Big Bazar verkeren in grote onzekerheid omdat het niet duidelijk is welke vestigingen gaan sluiten, zegt Tossif Alvi, bestuurder bij het CNV. "Medewerkers weten niet waar ze aan toe zijn, ze vragen zich af: heb ik straks mijn baan nog. Er is veel onrust", stelt de vakbondsman. Daarbij kregen medewerkers volgens hem tijdelijk geen salarissen uitbetaald. Oscar van Oorschot, de advocaat van Big Bazar, benadrukt echter dat alle salarissen inmiddels zijn betaald.

Big Bazar-topman Heerke Kooistra gaf eerder aan dat hij twintig verlieslatende winkels wil sluiten en voor nog eens twintig winkels huurverlagingen wil. Dat zou nodig zijn om de keten met in totaal 120 filialen en zo'n 1400 medewerkers "gezond te houden".

Alvi van CNV denkt dat die huurverlaging een "moeilijk verhaal" wordt. "Sommige verhuurders zijn al een kort geding gestart vanwege het uitblijven van betalingen, dus ik moet het nog zien gebeuren. Het zorgt wel voor extra onzekerheid bij medewerkers."

Opheldering

Advocaat Van Oorschot verwacht dat er "de komende dagen" duidelijkheid komt over welke winkels dichtgaan. De winkels zijn nu nog allemaal open, maar volgens CNV raken de schappen steeds leger. "We zien dat er helemaal vooraan in de winkels wat dingetjes worden gezet, waardoor het lijkt alsof er nog spullen zijn", zegt de bestuurder. "Bij een groot filiaal in Amsterdam zijn de schappen héél erg leeg", vervolgt hij.

Het lukt CNV niet om in contact te komen met het bedrijf om opheldering te vragen. Volgens Alvi is het telefoonnummer op de website afgesloten.

Kooistra liet maandag weten binnen twee maanden met een voorstel te komen voor alle schuldeisers. "We gaan fouten herstellen en gaan voorwaarts." De keten maakt sinds vorige week gebruik van een zogeheten Whoa-procedure. Dit is een extra mogelijkheid voor levensvatbare bedrijven die gezonde activiteiten hebben, maar vanwege een zware schuldenlast dreigen om te vallen. Advocaat Oscar van Oorschot van Big Bazar meldde dat de keten komende tijd alle schuldeisers verzamelt en probeert met hen tot een akkoord te komen.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

2 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

4 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

5 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

8 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

9 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

9 uur geleden