Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: geef onderwijspersoneel zo snel mogelijk een booster

CNV: geef onderwijspersoneel zo snel mogelijk een booster

DEN HAAG (ANP) - Onderwijspersoneel moet zo snel mogelijk een boosterprik kunnen krijgen, vindt vakbond CNV. "Voor ouder personeel en voor mensen met een medische indicatie is de laatste prik inmiddels al langer dan zes maanden geleden, en neemt de bescherming af", aldus de onderwijsbond.

Volgens CNV is een snelle booster tegen het coronavirus nodig voor "zowel de veiligheid van personeel als voor de continuïteit van het onderwijs". De bond wijst erop dat mensen die in het onderwijs werken nu flink meer risico lopen op besmetting op school. "Ze staan in de vuurlinie zonder optimale bescherming".

Demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) gaf vrijdag aan dat het kabinet overweegt om de boostervolgorde, die nu nog op basis van geboortejaar is, te wijzigen.

Volgens CNV is het niet uit te leggen aan mensen die in het onderwijs werken dat je op basis van je leeftijd pas mogelijk ergens volgend jaar aan de beurt bent voor een booster, terwijl je eerste vaccinaties op basis van je medische dossier eerder waren dan die van leeftijdsgenoten. "Juist onder de groep die al langer geleden gevaccineerd is, zijn het risico en de angst het grootst."

Meer uit Binnenland

Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

9 minuten geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

11 minuten geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

18 minuten geleden
Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

1 uur geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

1 uur geleden
Advocaat: verdachte ontkent voorbereiden aanslag op prinsessen

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.

1 uur geleden
Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden