CNV: bezuiniging ambtenarenapparaat veroorzaakt ongerustheid
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV Overheid en Publieke Diensten meldt dat de forse bezuiniging op het ambtenarenapparaat in het regeerakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB ongerustheid veroorzaakt bij haar leden. De vier partijen zijn van plan structureel 22 procent minder uit te geven aan het apparaat, wat betekent dat er flink minder ambtenaren zullen zijn.
"Bezuinigingen die het welzijn van zoveel mensen raken mogen niet lichtzinnig worden besloten", zegt CNV-bestuurslid Jan Pieter Daems. Hij vindt dat overheidsuitgaven "kritisch"geƫvalueerd moeten worden, maar "niet zo maar ten koste van ambtenaren die de overheidsdiensten mogelijk maken. Het is onaanvaardbaar dat ze steeds de last moeten dragen van beleidsbeslissingen waar zij geen controle over hebben."
Ook over het plan om vanaf begin 2026 een inkomensnullijn in te voeren voor ambtenaren, waardoor hun lonen minder snel stijgen, is de vakbond niet te spreken. Bovendien kan het kabinet dit volgens Daems niet eenzijdig bepalen, omdat er vrije loononderhandelingen zijn. "Dit kabinetsvoornemen hoort thuis in de vorige eeuw." De houding van het aanstaande kabinet gaat "zeker niet helpen om de grote personeelstekorten bij veel overheidssectoren op te lossen", aldus Daems.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
8 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden