Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

Turner begon in 1980 met CNN, een van de eerste zenders die 24 uur per dag nieuws ging uitzenden. In 1991 werd Turner door het Amerikaanse Time gekozen als persoon van het jaar. Hij werd geprezen omdat hij met zijn zender ervoor had gezorgd dat "kijkers in 150 landen directe getuigen van de geschiedenis werden".

Dat mensen thuis via hun televisie vrijwel rechtstreeks beelden te zien kregen van oorlogen uit verre landen werd gezien als een doorbraak in de media. Dat zorgde er volgens sommigen zelfs voor dat regeringen hun manier van oorlogvoeren gingen aanpassen, omdat ze zich steeds meer bewust moesten zijn van de directe beeldvorming. In de politieke wetenschap wordt dit ook wel het 'CNN-effect' genoemd. Dit fenomeen kwam vooral naar voren tijdens de Golfoorlog van 1990-1991.

Bizon

De huidige topman van CNN, Mark Thompson, prijst Turner om wat hij betekend heeft voor de zender en zegt dat zijn vooruitziende blik nog altijd aanwezig is op de redactie. "Ted is de reus op wiens schouders wij staan, en we zullen vandaag allemaal stilstaan bij hem en zijn impact op onze levens en de wereld."

Turner was naast mediamagnaat ook bekend als filantroop. Hij zette zich bijvoorbeeld in tegen de verspreiding van kernwapens en voor het milieu. Hij speelde als grootgrondbezitter volgens CNN een grote rol bij het herintroduceren van de bizon in het westen van de Verenigde Staten.

Nepnieuws

De zakenman is de afgelopen jaren niet meer in de openbaarheid verschenen. In 2018 maakte hij bekend een vorm van dementie te hebben.

President Donald Trump noemt Turner op Truth Social "een van de grootsten aller tijden". Hij noemt hem een vriend, die er "kapot" van zou zijn geweest dat CNN na zijn tijd een andere koers zou zijn ingeslagen. Trump heeft regelmatig ruzie met CNN en beschuldigt de zender ervan nepnieuws over hem te verspreiden. CNN ontkent dat en zegt gewoon kritisch verslag te doen van zijn presidentschap. De factcheckredactie van de nieuwszender weerlegt regelmatig claims van de president.

Meer uit Buitenland

Dodental Venezuela opgelopen tot 1719

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.

1 uur geleden
Schutter Stade had conflict over voogdij dochter

STADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.

1 uur geleden
Frankrijk en Oman gaan samen mijnen ruimen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.

3 uur geleden
Zesde dode in Duitse Stade, waarschijnlijk persoonlijk motief

STADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.

4 uur geleden
Opnieuw sterke naschok in het noorden van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.

7 uur geleden
Twee verdachten aangehouden na dodelijke schietpartij Duitsland

STADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.

7 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanvallen in Oekraïne

DNIPRO (ANP/AFP) - Door een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro zijn zeker vijf doden en 29 gewonden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Ook noemt hij een aanval op Zaporizja, waar een minibus werd geraakt. Daarbij lieten drie mensen het leven en raakten zes personen gewond, onder wie een kind. Verder noemt de Oekraïense leider aanvallen in Nikopol en Soemy.

7 uur geleden