Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Oekraïne heeft netwerk in Rusland voor sabotageacties

CNN: Oekraïne heeft netwerk in Rusland voor sabotageacties

MOSKOU (ANP) - Oekraïne heeft in Rusland een netwerk opgezet van sympathisanten en experts die sabotageacties moeten uitvoeren, zeggen ingewijden tegen nieuwszender CNN. De bronnen zouden zich baseren op Amerikaanse inlichtingen en stellen dat Oekraïne ook drones verstrekt om aanvallen mee uit te voeren.

Amerikaanse functionarissen denken volgens de nieuwszender dat die pro-Oekraïense agenten onder meer achter de aanval op het Kremlin zitten. De drones die begin mei waren gebruikt bij die aanval zouden in Rusland zijn gelanceerd en niet vanuit Oekraïne naar de Russische hoofdstad zijn gevlogen.

De Oekraïense sabotagegroepen in Rusland bestaan volgens de ingewijden uit sympathisanten en goed getrainde specialisten. De drones die worden verstrekt aan die groepen zouden van Oekraïense makelij zijn. Er zijn voor zover bekend geen aanwijzingen dat ook Amerikaanse drones worden ingezet bij aanvallen op doelen in Rusland.

Richtlijnen

Russische infrastructuur wordt al langer getroffen door mysterieuze ontploffingen en branden die mogelijk sabotage zijn. De Amerikanen zien een toename van dat soort vermeende aanvallen sinds de actie bij het Kremlin. Amerikaanse en andere westerse functionarissen spreken tegenover CNN over een slimme strategie die de Russen kan dwingen meer militaire middelen in te zetten op het eigen grondgebied.

Het is onduidelijk wie de groepen precies aanstuurt. Binnen de Amerikaanse overheid wordt vermoed dat de Oekraïense inlichtingengemeenschap betrokken is, schrijft CNN. President Volodymyr Zelensky zou zijn inlichtingen- en veiligheidsdiensten richtlijnen hebben meegegeven over wat voor acties zijn toegestaan, maar zijn persoonlijke goedkeuring zou niet bij iedere operatie zijn vereist.

Meer uit Buitenland

Israël claimt ook na oorlog controle over Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal ook na het huidige conflict in het Midden-Oosten een deel van Zuid-Libanon blijven bezetten. Dat zegt minister van Defensie Israel Katz in een videoverklaring. Daarin spreekt Katz van het behouden van een "veilige zone", een term die het land ook gebruikt om de bezetting van delen van de Syrische Golanhoogten te verdedigen. Die "defensieve linie" moet komen te liggen bij de Litani-rivier, tot waar Israël eerder oprukte.

33 minuten geleden
Tientallen sterren eisen sluiting van ICE-detentiecentrum

LOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.

36 minuten geleden
Onderzoeksmedia komen met geluidsopname Szijjártó en Lavrov

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.

2 uur geleden
AzG: Soedanese RSF zet seksueel geweld in als wapen in Darfur

NAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.

2 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

7 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

10 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

10 uur geleden