
CNN: consumentenwaakhond VS moet werk staken van nieuwe directeur
WASHINGTON (ANP) - Medewerkers van de Amerikaanse consumentenautoriteit CFPB moeten nagenoeg al hun werk stopzetten. Russell Vought, die door president Donald Trump is aangesteld als de waarnemend directeur van de toezichthouder, heeft dit opgedragen in een e-mail die in handen is van onder meer CNN.
Hierdoor kan de belangrijkste financiële consumentenwaakhond in de Verenigde Staten volgens de zender niet meer optreden tegen financieel misbruik en geen toezicht houden op grote banken en andere financiële instellingen.
Met onmiddellijke ingang moeten alle medewerkers, contractors en ander personeel van het bureau alle toezicht- en controleactiviteiten staken, tenzij uitdrukkelijk goedgekeurd door de waarnemend directeur of vereist door de wet, schreef Vought. Een voormalige CFPB-functionaris zei tegen CNN dat dit betekent dat momenteel niemand daadwerkelijk toezicht houdt op 18 biljoen dollar aan consumentenschulden, "om ervoor te zorgen dat miljoenen Amerikanen niet worden opgelicht".
Minister van Financiën Scott Bessent had medewerkers afgelopen maandag opgedragen geen regels meer uit te vaardigen en nog niet uitgevaardigde of gepubliceerde regels op te schorten. Ook droeg hij ze op geen publieke mededelingen te doen en geen rechtbankdocumenten meer in te dienen, behalve om uitstel te vragen. Vought gaat nu een stap verder volgens CNN, omdat daar ook toezicht onder valt.
Tientallen Democratische leden van het Huis van Afgevaardigden hebben inmiddels een brief ondertekend waarin zij Bessent oproepen "het bevel tot werkonderbreking, dat onwettig lijkt te zijn, in te trekken", meldt CNN verder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.
8 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.
10 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.
11 uur geledenASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.
12 uur geleden