CNBC: honderden medewerkers Google tegen vaccinactiebeleid
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Honderden medewerkers van Google, dat onderdeel is van techconglomeraat Alphabet, hebben zich verzet tegen het vaccinatiebeleid van de onderneming. Google vroeg zijn 150.000 medewerkers om voor 3 december hun vaccinatiestatus te uploaden naar een intern systeem, ook de mensen die niet van plan waren om naar kantoor te komen. Dat staat in interne documenten die de Amerikaanse nieuwszender CNBC inzag.
Amerikaanse bedrijven met meer dan honderd medewerkers moeten van president Joe Biden per 4 januari ervoor zorgen dat hun werknemers volledig tegen corona gevaccineerd zijn of regelmatig getest worden. In een reactie daarop vroeg Google de gegevens van zijn personeel op. Het techbedrijf heeft ook gezegd dat alle werknemers die direct of indirect werken voor overheidsprojecten gevaccineerd moeten zijn, ook als ze thuis werken.
"Vaccins zijn de sleutel tot ons vermogen om een veilige terugkeer naar kantoor voor iedereen mogelijk te maken en de verspreiding van Covid-19 in onze gemeenschappen te minimaliseren", schreef Chris Rackow, hoofd beveiliging van Google, in een e-mail die eind oktober is verstuurd. In de e-mail kregen werknemers tot 12 november de tijd om vrijstelling aan te vragen. Dan gaat het bijvoorbeeld om mensen die om medische of religieuze redenen geen vaccin nemen. Per geval zou uitzonderlijk worden beslist.
Het manifest binnen Google is ondertekend door ten minste 600 werknemers. De leiding van Google wordt daarin gevraagd om het vaccinatiebeleid in te trekken en een nieuw plan op te stellen. Ook worden werknemers opgeroepen zich tegen het plan te verzetten, ook mensen die al gevaccineerd zijn.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in Belgiƫ.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.
4 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanbieder van communicatiesoftware Bird wil branchegenoot CM.com niet via de vijandige weg overnemen. Onlangs wezen bestuurders van CM.com het bod van bijna 166 miljoen euro af. Bird-topman Robert Vis ziet geen heil in een aanpak waarbij hij het bestuur van CM.com passeert en aandeelhouders direct benadert met zijn overnamevoorstel.
6 uur geleden