Clubs Engeland, Spanje en Italië voor het eerst sinds 1991 absent
LISSABON (ANP) - Voor het eerst sinds 1991 heeft geen enkele club uit Engeland, Spanje of Italië zich weten te plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Dat is het gevolg van de uitschakeling van het Engelse Manchester City door Olympique Lyon uit Frankrijk in de kwartfinales van de Champions League.
Maar liefst 29 jaar geleden stonden Bayern München (Duitsland), Rode Ster Belgrado (Servië), Spartak Moskou (Rusland) en Olympique de Marseille (Frankrijk) in de halve finales van de Champions League. In de edities die daarop volgden, wist jaarlijks minimaal één club uit de grote voetballanden Engeland, Spanje of Italië zich bij de laatste vier te scharen.
Naast Olympique Lyon strijden dit jaar Bayern München, Paris Saint-Germain (Frankrijk) en RB Leipzig (Duitsland) nog om de eindzege. Het is tevens de eerste keer in de historie dat twee Franse clubs weten door te dringen tot de halve finales.
Drie van de vier halvefinalisten hebben een Duitse coach. Bayern staat onder leiding van Hansi Flick, PSG heeft Thomas Tuchel als trainer en bij RB Leipzig heeft Julian Nagelsmann het voor het zeggen. Lyon heeft met Rudi Garcia een Franse trainer.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden