Clubs Engeland, Spanje en Italië voor het eerst sinds 1991 absent
LISSABON (ANP) - Voor het eerst sinds 1991 heeft geen enkele club uit Engeland, Spanje of Italië zich weten te plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Dat is het gevolg van de uitschakeling van het Engelse Manchester City door Olympique Lyon uit Frankrijk in de kwartfinales van de Champions League.
Maar liefst 29 jaar geleden stonden Bayern München (Duitsland), Rode Ster Belgrado (Servië), Spartak Moskou (Rusland) en Olympique de Marseille (Frankrijk) in de halve finales van de Champions League. In de edities die daarop volgden, wist jaarlijks minimaal één club uit de grote voetballanden Engeland, Spanje of Italië zich bij de laatste vier te scharen.
Naast Olympique Lyon strijden dit jaar Bayern München, Paris Saint-Germain (Frankrijk) en RB Leipzig (Duitsland) nog om de eindzege. Het is tevens de eerste keer in de historie dat twee Franse clubs weten door te dringen tot de halve finales.
Drie van de vier halvefinalisten hebben een Duitse coach. Bayern staat onder leiding van Hansi Flick, PSG heeft Thomas Tuchel als trainer en bij RB Leipzig heeft Julian Nagelsmann het voor het zeggen. Lyon heeft met Rudi Garcia een Franse trainer.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
24 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.
26 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Invaller Harry Kane heeft koploper Bayern München aan een ruime zege bij subtopper VfB Stuttgart geholpen: 0-5. De Engelse topschutter kwam na een uur binnen de lijnen bij een 1-0-voorsprong en maakte nog een hattrick.
26 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
3 uur geleden