'Clublegende' Origi gaat Liverpool na dit seizoen verlaten
LIVERPOOL (ANP) - Spits Divock Origi verlaat Liverpool na dit seizoen. Het contract van de 27-jarige Belg, door zijn trainer Jürgen Klopp omschreven als een clublegende, loopt af na zeven seizoenen bij de 'Reds'. Volgens mediaberichten staat Origi op het punt om in Italië bij AC Milan aan de slag te gaan.
Origi scoorde, net als Georginio Wijnaldum, twee keer in de return van de halve finales van de Champions League tegen FC Barcelona in 2019 (4-0). Liverpool werkte daarmee de 3-0-nederlaag uit Spanje weg. De ploeg van Klopp won vervolgens in de finale, mede door opnieuw een treffer van Origi, met 2-0 van Tottenham Hotspur.
Klopp noemde zijn spits in aanloop naar de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, zondag thuis tegen Wolverhampton Wanderers, één van de belangrijkste spelers die hij ooit heeft gecoacht. "Dat klinkt heel vreemd gezien het aantal wedstrijden dat hij heeft gespeeld, maar het is, en was, een groot plezier om met hem samen te werken." Origi speelde deze jaargang zeven competitiewedstrijden.
"Ik herinner me zoveel dingen als ik aan ‘Div denk’, dat is ongelooflijk", ging zijn trainer verder. "Belangrijke doelpunten, ernstige blessures en al dat soort dingen. Ups en downs. Hij is een Liverpool-legende, zonder twijfel."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
11 uur geleden