'Clublegende' Origi gaat Liverpool na dit seizoen verlaten
LIVERPOOL (ANP) - Spits Divock Origi verlaat Liverpool na dit seizoen. Het contract van de 27-jarige Belg, door zijn trainer Jürgen Klopp omschreven als een clublegende, loopt af na zeven seizoenen bij de 'Reds'. Volgens mediaberichten staat Origi op het punt om in Italië bij AC Milan aan de slag te gaan.
Origi scoorde, net als Georginio Wijnaldum, twee keer in de return van de halve finales van de Champions League tegen FC Barcelona in 2019 (4-0). Liverpool werkte daarmee de 3-0-nederlaag uit Spanje weg. De ploeg van Klopp won vervolgens in de finale, mede door opnieuw een treffer van Origi, met 2-0 van Tottenham Hotspur.
Klopp noemde zijn spits in aanloop naar de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, zondag thuis tegen Wolverhampton Wanderers, één van de belangrijkste spelers die hij ooit heeft gecoacht. "Dat klinkt heel vreemd gezien het aantal wedstrijden dat hij heeft gespeeld, maar het is, en was, een groot plezier om met hem samen te werken." Origi speelde deze jaargang zeven competitiewedstrijden.
"Ik herinner me zoveel dingen als ik aan ‘Div denk’, dat is ongelooflijk", ging zijn trainer verder. "Belangrijke doelpunten, ernstige blessures en al dat soort dingen. Ups en downs. Hij is een Liverpool-legende, zonder twijfel."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
14 uur geleden