Clubeigenaar Van Oosterhout: sport verdient genuanceerdere aanpak
DEN BOSCH (ANP) - Meteen na de mededelingen van het kabinet omtrent corona en het grotendeels stilleggen van de topsport liet Bob van Oosterhout weten daar niet blij mee te zijn. "Ik wil dat echter wel nuanceren", zegt de sportmarketeer en eigenaar van Heroes Den Bosch, topclub in het basketbal. "Ik begrijp hoe complex en lastig de situatie is. Toch verdient de sport een genuanceerdere aanpak."
Kijk naar wat zich afspeelde rond het voetbal voor vrouwen. Van Oosterhout: "Daar zat een seksistisch tintje aan. De mannen mochten namelijk wel spelen. Ineens stond iedereen op de achterste poten en was het geregeld. Het is heel goed dat de vrouwen weer mogen voetballen en het zou te gek voor woorden zijn als dat niet had gemogen. Maar ik hoop dat men op basis van voortschrijdend inzicht ook nog eens naar andere sporten gaat kijken. In veel disciplines is sprake van full-profs, die er alles aan doen zo veilig mogelijk met de situatie om te gaan."
Kijk bijvoorbeeld naar de club van Van Oosterhout zelf. "Bij Heroes Den Bosch leven wij in een bubbel. De spelers zijn continu samen en onze medische staf zit er boven op. Wij zijn beter georganiseerd dan menig club in het betaalde voetbal. Waarom wordt onze sport dan lamgelegd vanwege corona? Ik geef toe dat wat voor ons geldt niet voor iedere club geldt. Maar ik weet wel dat in alle topcompetities alles wat mogelijk is wordt gedaan om corona buiten de deur te houden."
Achter al deze sporten en clubs zit een economisch model, aldus Van Oosterhout. "Mensen worden betaald en zijn in alle opzichten zeer intensief en professioneel bezig. En het voorziet ook in een behoefte. Van de wedstrijd van Heroes tegen Donar hebben we een live-stream uitgezonden die door 10.000 mensen is bekeken. De belangstelling voor sport is groot. Gun dat de mensen in tijden dat ze niet naar een restaurant kunnen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden