Club Brugge opent jacht op racistische fans
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft aangekondigd dat het alles in het werk zal stellen de supporters op te sporen die zich zondag in het duel met Anderlecht schuldig maakten aan racisme. Dat meldt de nummer 2 van de Belgische competitie op Twitter. "Club laat weten dat het samen met de nodige diensten het nodige zal doen om de daders te identificeren en hen een buitengerechtelijk stadionverbod zal opleggen."
Coach Vincent Kompany van Anderlecht was na de topper bij Club Brugge (2-2) woedend op een deel van het thuispubliek. "We zijn hier een hele wedstrijd uitgescholden voor bruine apen", liet de Belgische oud-international weten. "Ik ga ontgoocheld naar huis. Ik heb het daar heel moeilijk mee. Er mag iets ludieks geroepen worden, maar we zijn hier met een heleboel mensen die veel gegeven hebben voor ons land. We komen hier gewoon voetballen."
Club Brugge-coach Philippe Clement zei kort na de wedstrijd dat hij geen racistische geluiden had gehoord. "Maar als iemand zulke dingen roept, zijn dat absoluut niet de waarden waar Club Brugge voor staat", zei hij. Even later volgde de club met een statement. "Club Brugge, zijn supporters, de supportersfederatie, staf, spelers, medewerkers en bestuur veroordelen ten strengste elke vorm van racisme. Deze enkelingen zijn niet representatief voor de waarden en normen van onze club en hebben geen enkele plaats in Jan Breydel."
De politie van Brugge neemt de zaak ook hoog op en is op eigen initiatief een onderzoek gestart. "We gaan de beelden proberen te verzamelen van in het stadion", zegt een woordvoerster van de politie op Sporza. "De politie gaat ook getuigen proberen te verhoren, om te proberen achterhalen wat er precies is geroepen. We maken ons geen illusies, dit wordt moeilijk om hard te maken en te bewijzen. Maar we nemen het serieus en gaan proberen alles te onderzoeken."
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
15 uur geleden