Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Club Brugge na antisemitisme-rel rond Lang: Jood is geuzennaam

Club Brugge na antisemitisme-rel rond Lang: Jood is geuzennaam

BRUSSEL (ANP) - Een omstreden supporterslied waarmee Club Brugge-aanvaller Noa Lang verontwaardiging heeft gewekt, is helemaal niet antisemitisch, zegt zijn werkgever. Lang zong over supporters van aartsrivaal Anderlecht dat hij "nog liever dood dan Sporting-Jood" zou zijn. Maar dat is volgens Club Brugge een geuzennaam.

Politici en andere bekende Belgen spreken schande van Langs gezang donderdagavond na het binnenhalen van de landstitel. De beelden daarvan gaan rond op sociale media.

"Antisemitisme is onaanvaardbaar, ondraaglijk en heeft geen plaats in onze samenleving", reageert minister en oud-premier Sophie Wilmès. De Nederlandse ambassadeur in België heeft de beelden "met afschuw zien passeren. Ik schrik ervan". De leider van de Franstalige liberalen, die in de regering zitten, eist "uitleg en excuses" van Lang en wil dat zijn club en de Belgische voetbalbond hem bestraffen.

Geen antisemitische ondertoon

Maar er was "geen enkele antisemitische ondertoon", verzekert de landskampioen. Lang zou niemand hebben willen kwetsen en "het spijt ons als dit wel is gebeurd".

Club wijst erop dat Lang afkomstig is van Ajax, dat "de geuzennaam joden met trots" zou dragen. Zelf worden Bruggelingen uitgemaakt voor 'boeren', brengt de club in herinnering, en Anderlecht-supporters nu eenmaal voor 'Joden'. "Het zijn allemaal geuzennamen die vaak ook door supporters van de ploeg zelf aangenomen worden."

De politie was al niet te spreken over het overwinningsfeest dat uitbrak nadat Club Brugge donderdagavond met een gelijkspel tegen Anderlecht het kampioenschap binnensleepte. Spelers en trainer mengden zich onder de uitgelaten samendrommende supporters. Ze kunnen een boete verwachten, zegt de Brugse korpschef.

Meer uit Voetbal

NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

32 minuten geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

2 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

3 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

13 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

14 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

16 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

16 uur geleden