Clementina Kot: ‘We proberen de kinderen liefde bij te brengen voor de prachtige natuur’
Clementina Kot (43) is leerkracht in groep 8 van de Rehobothschool in Stavenisse. Zij schakelt graag de hulp van de Natuurouders in. “Zij zorgen ervoor dat de kinderen letterlijk in aanraking gebracht worden met de natuur. Daar zijn we erg blij mee. ”
“De kinderen leren al jong dat de aarde, en alles wat daar op leeft, geschapen is door God. Zo mooi is alles geschapen. Dat zien we terug in de natuur. We proberen de kinderen liefde bij te brengen voor de prachtige natuur en uiteindelijk ook voor de Schepper van alles. Wij hebben de opdracht gekregen om voor de aarde te zorgen, dus ook voor de natuur. De natuurouders zorgen ervoor dat de kinderen letterlijk in aanraking gebracht worden met de natuur. Tijdens die lessen zie je de verwondering voor de natuur bij kinderen. Door het zelf te zien en te ervaren, zien ze hoe mooi alles geschapen is. Dan gaan kinderen van dichtbij zien hoe belangrijk het is dat ze goed voor de natuur zorgen. Dat kun je in een gewone les niet zomaar bereiken”, zo legt Clementina uit.
“We hebben al heel lang een natuurouder bij ons op school, maar sinds vorig jaar zijn er een aantal enthousiaste ouders bijgekomen. Daar zijn we erg blij mee. Zij ontzorgen de leerkrachten door de lessen op dat gebied voor ons te verzorgen. Ook de materialen die daarvoor nodig zijn worden door hen geregeld. De kinderen zijn erg enthousiast voor de natuurlessen. Zowel buiten als binnen. Ze zien buiten wat ze in theorie geleerd hebben. Het is prachtig om te zien hoe ze van alles ontdekken en ervaren tijdens de buitenlessen. Ze kunnen het wel een hele dag volhouden buiten. Kinderen vragen regelmatig of we nog een buitenles gaan doen. Maar ook voor de gewone lessen zijn de kinderen enthousiast. Ze denken graag mee met moeilijke vraagstukken die de natuur aangaan.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Een kleine vrachtwagen is aan het einde van de ochtend in een sloot beland bij Sint Philipsland. De politie kon geen duidelijkheid geven over eventuele gewonden.
1 uur geledenTHOLEN - Omwonenden van de Postweg in Tholen hebben zich verenigd in een werkgroep. Zij maken zich "ernstige zorgen" over de realisatie van een noodopvang op die locatie. De groep wil de plannen tegenhouden en heeft daarom een advocaat in de arm genomen.
6 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In samenwerking met het Veteranen Initiatief Tholen (VIT) organiseerde de gemeente Tholen vrijdag 30 oktober in Oud-Vossemeer een bijeenkomst voor Thoolse Veteranen.
7 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Bij vier bedrijven in de staart van Zuid-Beveland, oostelijk Tholen en Sint Philipsland ziet netbeheerder Stedin kansen om het stroomnet te ontlasten. Samen zouden de bedrijven mogelijk 35 megawatt aan flexibel vermogen kunnen leveren. Daarover gaat Stedin met hen in gesprek.
1 dag geledenZEELAND - Tholenaren gaan in 2027 meer betalen aan Waterschap Scheldestromen. Een eenpersoonshuishouden in een huurwoning is 252 euro kwijt, 15 euro meer dan dit jaar. Voor een meerpersoonshuishouden met een koopwoning stijgen de kosten met 49 euro naar 634 euro. Dat blijkt uit de begroting die aan de algemene vergadering is voorgelegd.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.
2 dagen geledenTHOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.
2 dagen geleden