Clementina Kot: ‘We proberen de kinderen liefde bij te brengen voor de prachtige natuur’
Clementina Kot (43) is leerkracht in groep 8 van de Rehobothschool in Stavenisse. Zij schakelt graag de hulp van de Natuurouders in. “Zij zorgen ervoor dat de kinderen letterlijk in aanraking gebracht worden met de natuur. Daar zijn we erg blij mee. ”
“De kinderen leren al jong dat de aarde, en alles wat daar op leeft, geschapen is door God. Zo mooi is alles geschapen. Dat zien we terug in de natuur. We proberen de kinderen liefde bij te brengen voor de prachtige natuur en uiteindelijk ook voor de Schepper van alles. Wij hebben de opdracht gekregen om voor de aarde te zorgen, dus ook voor de natuur. De natuurouders zorgen ervoor dat de kinderen letterlijk in aanraking gebracht worden met de natuur. Tijdens die lessen zie je de verwondering voor de natuur bij kinderen. Door het zelf te zien en te ervaren, zien ze hoe mooi alles geschapen is. Dan gaan kinderen van dichtbij zien hoe belangrijk het is dat ze goed voor de natuur zorgen. Dat kun je in een gewone les niet zomaar bereiken”, zo legt Clementina uit.
“We hebben al heel lang een natuurouder bij ons op school, maar sinds vorig jaar zijn er een aantal enthousiaste ouders bijgekomen. Daar zijn we erg blij mee. Zij ontzorgen de leerkrachten door de lessen op dat gebied voor ons te verzorgen. Ook de materialen die daarvoor nodig zijn worden door hen geregeld. De kinderen zijn erg enthousiast voor de natuurlessen. Zowel buiten als binnen. Ze zien buiten wat ze in theorie geleerd hebben. Het is prachtig om te zien hoe ze van alles ontdekken en ervaren tijdens de buitenlessen. Ze kunnen het wel een hele dag volhouden buiten. Kinderen vragen regelmatig of we nog een buitenles gaan doen. Maar ook voor de gewone lessen zijn de kinderen enthousiast. Ze denken graag mee met moeilijke vraagstukken die de natuur aangaan.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
13 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
16 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
1 dag geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
1 dag geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
2 dagen geleden