Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City moet kampioensfeest mede door doelpunt Ziyech nog uitstellen

City moet kampioensfeest mede door doelpunt Ziyech nog uitstellen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich mede door een doelpunt van Hakim Ziyech nog niet weten te verzekeren van de Engelse landstitel. De thuiswedstrijd tegen Chelsea ging met 2-1 verloren. Over precies drie weken treffen de twee topclubs elkaar opnieuw, dan in het kader van de Champions League-finale.

Ziyech maakte na ruim een uur gelijk met een schuiver met links. Doelman Ederson zat nog aan de bal, maar kon de inzet net niet keren.

Vlak voor rust had Raheem Sterling City nog wel aan de leiding gebracht. Niet veel later, nog in de blessuretijd van de eerste helft, kreeg City de mogelijkheid de voorsprong te verdubbelen. Sergio Agüero miste echter een penalty; hij besloot tot een 'Panenka' en die werd eenvoudig uit de lucht geplukt door de Senegalese keeper Edouard Mendy. Marcos Alonso bezorgde Chelsea in blessuretijd nog de zege.

Vijfde nederlaag

Door het puntenverlies van City bedraagt de voorsprong van de ploeg van trainer Pep Guardiola op stadgenoot Manchester United 13 punten. United heeft echter nog vijf duels te spelen en kan de achterstand in theorie nog goedmaken.

Voor City was het de vijfde nederlaag van het seizoen. Een maand geleden ging de vorige thuiswedstrijd in de Premier League ook verloren. Leeds United was toen met 2-1 te sterk. Het is de eerste keer dat een ploeg van Guardiola twee opeenvolgende thuiswedstrijden in de competitie verliest.

Chelsea deed met de zege goede zaken in de strijd om plaatsing voor de Champions League. De ploeg van Ziyech staat nu op 64 punten, 6 meer dan nummer 5 West Ham United, dat nog een duel tegoed heeft. De eerste vier plaatsen zich voor de Champions League.

Ziyech, die een basisplaats had, werd een kwartier voor tijd gewisseld voor Callum Hudson-Odoi. Het was Ziyechs tweede doelpunt in de Premier League en zijn eerste sinds 31 oktober van vorig jaar, tegen Burnley.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

2 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

2 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

4 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

6 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

20 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

20 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

21 uur geleden