Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City moet kampioensfeest mede door doelpunt Ziyech nog uitstellen

City moet kampioensfeest mede door doelpunt Ziyech nog uitstellen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich mede door een doelpunt van Hakim Ziyech nog niet weten te verzekeren van de Engelse landstitel. De thuiswedstrijd tegen Chelsea ging met 2-1 verloren. Over precies drie weken treffen de twee topclubs elkaar opnieuw, dan in het kader van de Champions League-finale.

Ziyech maakte na ruim een uur gelijk met een schuiver met links. Doelman Ederson zat nog aan de bal, maar kon de inzet net niet keren.

Vlak voor rust had Raheem Sterling City nog wel aan de leiding gebracht. Niet veel later, nog in de blessuretijd van de eerste helft, kreeg City de mogelijkheid de voorsprong te verdubbelen. Sergio Agüero miste echter een penalty; hij besloot tot een 'Panenka' en die werd eenvoudig uit de lucht geplukt door de Senegalese keeper Edouard Mendy. Marcos Alonso bezorgde Chelsea in blessuretijd nog de zege.

Vijfde nederlaag

Door het puntenverlies van City bedraagt de voorsprong van de ploeg van trainer Pep Guardiola op stadgenoot Manchester United 13 punten. United heeft echter nog vijf duels te spelen en kan de achterstand in theorie nog goedmaken.

Voor City was het de vijfde nederlaag van het seizoen. Een maand geleden ging de vorige thuiswedstrijd in de Premier League ook verloren. Leeds United was toen met 2-1 te sterk. Het is de eerste keer dat een ploeg van Guardiola twee opeenvolgende thuiswedstrijden in de competitie verliest.

Chelsea deed met de zege goede zaken in de strijd om plaatsing voor de Champions League. De ploeg van Ziyech staat nu op 64 punten, 6 meer dan nummer 5 West Ham United, dat nog een duel tegoed heeft. De eerste vier plaatsen zich voor de Champions League.

Ziyech, die een basisplaats had, werd een kwartier voor tijd gewisseld voor Callum Hudson-Odoi. Het was Ziyechs tweede doelpunt in de Premier League en zijn eerste sinds 31 oktober van vorig jaar, tegen Burnley.

Meer uit Voetbal

Ten Hag ziet voetbalwereld steeds extremer worden

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."

3 uur geleden
Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."

3 uur geleden
FC Twente bereid tot gesprek als Ten Hag bondscoach kan worden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."

4 uur geleden
Ten Hag gaat eerst observeren voordat hij over trainer beslist

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."

4 uur geleden
ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

17 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

17 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

18 uur geleden