City moet kampioensfeest mede door doelpunt Ziyech nog uitstellen
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich mede door een doelpunt van Hakim Ziyech nog niet weten te verzekeren van de Engelse landstitel. De thuiswedstrijd tegen Chelsea ging met 2-1 verloren. Over precies drie weken treffen de twee topclubs elkaar opnieuw, dan in het kader van de Champions League-finale.
Ziyech maakte na ruim een uur gelijk met een schuiver met links. Doelman Ederson zat nog aan de bal, maar kon de inzet net niet keren.
Vlak voor rust had Raheem Sterling City nog wel aan de leiding gebracht. Niet veel later, nog in de blessuretijd van de eerste helft, kreeg City de mogelijkheid de voorsprong te verdubbelen. Sergio Agüero miste echter een penalty; hij besloot tot een 'Panenka' en die werd eenvoudig uit de lucht geplukt door de Senegalese keeper Edouard Mendy. Marcos Alonso bezorgde Chelsea in blessuretijd nog de zege.
Vijfde nederlaag
Door het puntenverlies van City bedraagt de voorsprong van de ploeg van trainer Pep Guardiola op stadgenoot Manchester United 13 punten. United heeft echter nog vijf duels te spelen en kan de achterstand in theorie nog goedmaken.
Voor City was het de vijfde nederlaag van het seizoen. Een maand geleden ging de vorige thuiswedstrijd in de Premier League ook verloren. Leeds United was toen met 2-1 te sterk. Het is de eerste keer dat een ploeg van Guardiola twee opeenvolgende thuiswedstrijden in de competitie verliest.
Chelsea deed met de zege goede zaken in de strijd om plaatsing voor de Champions League. De ploeg van Ziyech staat nu op 64 punten, 6 meer dan nummer 5 West Ham United, dat nog een duel tegoed heeft. De eerste vier plaatsen zich voor de Champions League.
Ziyech, die een basisplaats had, werd een kwartier voor tijd gewisseld voor Callum Hudson-Odoi. Het was Ziyechs tweede doelpunt in de Premier League en zijn eerste sinds 31 oktober van vorig jaar, tegen Burnley.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
18 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
3 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
3 uur geleden