City boekt nipte zege bij Villa in duel met twee rode kaarten
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft zich met de nodige moeite verzekerd van de 24e overwinning van het seizoen. De koploper van de Premier League won de uitwedstrijd tegen Aston Villa, na een achterstand, met 2-1.
City keek al na 20 seconden tegen een achterstand aan; de Schot John McGinn tikte de bal binnen met links. Door doelpunten van Phil Foden en Rodri ging City toch met een voorsprong de rust in.
Op slag van rust werd John Stones - na interventie van de VAR - weggestuurd na hard inkomen op Jacob Ramsey, waarna trainer Pep Guardiola verdediger Aymeric Laporte inbracht voor aanvaller Gabriel Jesus. Bij Aston Villa, waar Anwar El Ghazi een kwartier voor tijd inviel, kreeg Matthew Cash na een klein uur zijn tweede gele kaart.
Voor City was het al de tiende uitwedstrijd in de Premier League op een rij die werd gewonnen. De voorsprong op stadgenoot Manchester United, dat afgelopen weekend Burnley met 3-1 versloeg, bedraagt nu 11 punten. United heeft nog wel een duel tegoed.
City speelt komend weekend de finale van de League Cup tegen Tottenham Hotspur en treft woensdag Paris Saint-Germain in de halve finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
4 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden