City boekt nipte zege bij Villa in duel met twee rode kaarten
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft zich met de nodige moeite verzekerd van de 24e overwinning van het seizoen. De koploper van de Premier League won de uitwedstrijd tegen Aston Villa, na een achterstand, met 2-1.
City keek al na 20 seconden tegen een achterstand aan; de Schot John McGinn tikte de bal binnen met links. Door doelpunten van Phil Foden en Rodri ging City toch met een voorsprong de rust in.
Op slag van rust werd John Stones - na interventie van de VAR - weggestuurd na hard inkomen op Jacob Ramsey, waarna trainer Pep Guardiola verdediger Aymeric Laporte inbracht voor aanvaller Gabriel Jesus. Bij Aston Villa, waar Anwar El Ghazi een kwartier voor tijd inviel, kreeg Matthew Cash na een klein uur zijn tweede gele kaart.
Voor City was het al de tiende uitwedstrijd in de Premier League op een rij die werd gewonnen. De voorsprong op stadgenoot Manchester United, dat afgelopen weekend Burnley met 3-1 versloeg, bedraagt nu 11 punten. United heeft nog wel een duel tegoed.
City speelt komend weekend de finale van de League Cup tegen Tottenham Hotspur en treft woensdag Paris Saint-Germain in de halve finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 uur geleden