Citigroup en moeder Google winnen op beurs na reorganisaties
NEW YORK (ANP) - Citigroup en Google-moederbedrijf Alphabet hoorden woensdag bij de winnaars op de beurzen in New York nadat er nieuws over reorganisaties naar buiten was gekomen bij de bank en het techbedrijf. Citigroup kondigde aan enkele topposities te schrappen in de aansturing van het financiële concern. Ook zouden er minder mensen met ondersteunende functies nodig zijn. Hoeveel banen er in totaal verloren gaan, is nog niet bekend, maar beleggers lijken positief over deze poging om de kosten te besparen. Het aandeel won bijna 2 procent.
Alphabet ging 1 procent hoger de handel uit. Google ontslaat volgens nieuwssite Semafor honderden mensen binnen zijn wereldwijde rekruteringsteam, omdat het techconcern komende tijd verwacht minder hard te moeten zoeken naar nieuw personeel. Google zelf weigerde duidelijkheid te geven over het aantal mensen dat precies op straat wordt gezet. Wel legde een woordvoerster van Google aan Semafor uit dat er de laatste tijd minder vaak een beroep gedaan wordt op het rekruteringsteam. Dat zou het noodzakelijk maken om de omvang van het team te verkleinen.
Apple is verder omlaaggegaan op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Beleggers reageerden op berichten dat de Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries en zetten de onderneming dik 1 procent lager. Dinsdag zakte Apple nog 1,7 procent doordat beleggers niet onder de indruk waren van de presentatie van nieuwe producten van het techconcern, waaronder de iPhone 15. En vorige week stond Apple nog flink onder druk na mediaberichten over zo'n verbod op het gebruik van niet-Chinese smartphones door ambtenaren op het werk.
Renteverhoging tegen inflatie
De algehele stemming op Wall Street was gemengd. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 34.575,53 punten. De andere toonaangevende graadmeters gingen wel omhoog. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4467,44 punten en techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 13.813,59 punten.
Beleggers verwerkten de nieuwste inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Die lieten zien dat de consumentenprijzen in augustus met 3,7 procent zijn gestegen. Dat was iets meer dan de 3,6 procent die economen hadden voorzien. In juli bedroeg de inflatie nog 3,2 procent. De Federal Reserve heeft de rente al flink verhoogd om de inflatie aan te pakken. Volgende week vergadert de Amerikaanse centrale bank opnieuw over het rentetarief. Beleggers hopen dat de Fed de rente dan onveranderd zal laten.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
23 uur geleden