Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Citigroup en moeder Google winnen op beurs na reorganisaties

Citigroup en moeder Google winnen op beurs na reorganisaties

NEW YORK (ANP) - Citigroup en Google-moederbedrijf Alphabet hoorden woensdag bij de winnaars op de beurzen in New York nadat er nieuws over reorganisaties naar buiten was gekomen bij de bank en het techbedrijf. Citigroup kondigde aan enkele topposities te schrappen in de aansturing van het financiële concern. Ook zouden er minder mensen met ondersteunende functies nodig zijn. Hoeveel banen er in totaal verloren gaan, is nog niet bekend, maar beleggers lijken positief over deze poging om de kosten te besparen. Het aandeel won bijna 2 procent.

Alphabet ging 1 procent hoger de handel uit. Google ontslaat volgens nieuwssite Semafor honderden mensen binnen zijn wereldwijde rekruteringsteam, omdat het techconcern komende tijd verwacht minder hard te moeten zoeken naar nieuw personeel. Google zelf weigerde duidelijkheid te geven over het aantal mensen dat precies op straat wordt gezet. Wel legde een woordvoerster van Google aan Semafor uit dat er de laatste tijd minder vaak een beroep gedaan wordt op het rekruteringsteam. Dat zou het noodzakelijk maken om de omvang van het team te verkleinen.

Apple is verder omlaaggegaan op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Beleggers reageerden op berichten dat de Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries en zetten de onderneming dik 1 procent lager. Dinsdag zakte Apple nog 1,7 procent doordat beleggers niet onder de indruk waren van de presentatie van nieuwe producten van het techconcern, waaronder de iPhone 15. En vorige week stond Apple nog flink onder druk na mediaberichten over zo'n verbod op het gebruik van niet-Chinese smartphones door ambtenaren op het werk.

Renteverhoging tegen inflatie

De algehele stemming op Wall Street was gemengd. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 34.575,53 punten. De andere toonaangevende graadmeters gingen wel omhoog. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4467,44 punten en techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 13.813,59 punten.

Beleggers verwerkten de nieuwste inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Die lieten zien dat de consumentenprijzen in augustus met 3,7 procent zijn gestegen. Dat was iets meer dan de 3,6 procent die economen hadden voorzien. In juli bedroeg de inflatie nog 3,2 procent. De Federal Reserve heeft de rente al flink verhoogd om de inflatie aan te pakken. Volgende week vergadert de Amerikaanse centrale bank opnieuw over het rentetarief. Beleggers hopen dat de Fed de rente dan onveranderd zal laten.

Meer uit Financieel

Viaplay sluit 2025 af met minder abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.

23 minuten geleden
Bill Gates zegt toespraak op AI-top af na ophef om Epstein-band

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

26 minuten geleden
KLM zet extra mensen in om claims uit sneeuwweek af te handelen

AMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.

32 minuten geleden
Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

1 uur geleden
Minste ziekmeldingen in januari in vijf jaar door late griepgolf

SON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.

1 uur geleden
Sparkx opent groot indoorsportpretpark in Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.

1 uur geleden
KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

2 uur geleden