Circusbranche vraagt om steun vanwege geschrapte kerstcircussen
DEN HAAG (ANP) - De circusbranche vraagt de overheid om haar te compenseren voor de misgelopen inkomsten, nu voor het tweede winter op rij de kerstcircussen niet doorgaan vanwege de coronamaatregelen. Volgens brancheorganisatie Circuspunt hebben de circussen omgerekend 8 miljoen euro omzet misgelopen door de geschrapte kerstvoorstellingen.
Volgens Circuspunt hadden tienduizenden mensen al een kaartje gekocht voor een kerstcircus. De shows zijn deels gecanceld omdat er geen voorstellingen na 17.00 uur zijn toegestaan. Een ander obstakel is de 1,5 meterregel. Daardoor is de bezoekerscapaciteit beperkt en is het laten doorgaan van een voorstelling niet rendabel.
Volgens voorzitter Patrick Cramers van Circuspunt weet het circus zich doorgaans goed zelf te redden. "Maar deze situatie, zo vlak voor de opening van het winterseizoen, kan de sector niet zelfstandig dragen. Steun van de overheid is noodzakelijk om het kerstcircus overeind te houden."
Circuspunt wijst erop dat de meeste circusondernemingen volledig afhankelijk zijn van publieksinkomsten. Daarom hebben ze nu behoefte aan goede financiƫle ondersteuning en goede financiƫle regelingen om te kunnen blijven bestaan. "De investeringen voor de toekomst komen sterk onder druk te staan."
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
29 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
31 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
19 uur geleden