Circusbranche vraagt om steun vanwege geschrapte kerstcircussen
DEN HAAG (ANP) - De circusbranche vraagt de overheid om haar te compenseren voor de misgelopen inkomsten, nu voor het tweede winter op rij de kerstcircussen niet doorgaan vanwege de coronamaatregelen. Volgens brancheorganisatie Circuspunt hebben de circussen omgerekend 8 miljoen euro omzet misgelopen door de geschrapte kerstvoorstellingen.
Volgens Circuspunt hadden tienduizenden mensen al een kaartje gekocht voor een kerstcircus. De shows zijn deels gecanceld omdat er geen voorstellingen na 17.00 uur zijn toegestaan. Een ander obstakel is de 1,5 meterregel. Daardoor is de bezoekerscapaciteit beperkt en is het laten doorgaan van een voorstelling niet rendabel.
Volgens voorzitter Patrick Cramers van Circuspunt weet het circus zich doorgaans goed zelf te redden. "Maar deze situatie, zo vlak voor de opening van het winterseizoen, kan de sector niet zelfstandig dragen. Steun van de overheid is noodzakelijk om het kerstcircus overeind te houden."
Circuspunt wijst erop dat de meeste circusondernemingen volledig afhankelijk zijn van publieksinkomsten. Daarom hebben ze nu behoefte aan goede financiële ondersteuning en goede financiële regelingen om te kunnen blijven bestaan. "De investeringen voor de toekomst komen sterk onder druk te staan."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
12 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
22 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden