Cindy Beens van ‘t Frietkarreke: ‘Er worden hier opvallend veel frikandellen speciaal gegeten’
THOLEN- Een frietje met of een frietje speciaal. Curry, ketchup of juist met mayo en satésaus. Of Joppiesaus. Een vaste frietdag in de week of gewoon als je er zin in hebt. Friet met een snackje, met een half haantje of gewoon even een puntzak ‘uit het vuistje’. Friet leeft. Vraag aan een willekeurige voorbijganger waar ze de lekkerste friet hebben en je krijgt meteen een antwoord. Reden genoeg om eens een kijkje te nemen bij drie frietzaken in de gemeente Tholen.
Cindy Beens (40) is sinds zeven jaar de trotse eigenaresse van ‘t Frietkarreke. Op woensdag verkoopt ze friet op Poortvliet en dat zorgt voor drukte voor de kraam. “Er gaat zeker 125 kilo friet doorheen. Evenals opvallend veel frikandellen speciaal. Die snack is sowieso populair, maar wordt op Poortvliet écht opvallend veel gegeten”, zegt ze lachend.
Cindy raakte zeven jaar geleden haar baan kwijt en greep de kans om het over een andere boeg te gooien. Ze kocht een mobiele frietkraam en ging friet verkopen in de kleine kernen waaronder Poortvliet. Na vier jaar kocht ze een spiksplinternieuwe wagen en dat zorgde voor nog meer klandizie. “Evenals de verse friet. Daar komen de mensen echt voor. Zelf voorbakken, zelf afbakken. Dat proef je. De vaste frietdag van veel Poortvlietenaren is dan ook verplaatst naar woensdag. De meesten hebben een vaste bestelling. Ik durf zelfs te zeggen dat van de helft van de klanten ik aan de bestelling kan zien wie het is.”
Cindy verkoopt tal van verschillende snacks en heeft ook de Snack van de Maand geïntroduceerd. “Dat is een snack die veel mensen niet kennen. Van de Kroepia en Anonimo tot de Ragoezi. Als mensen enthousiast zijn, komt de snack in ons assortiment. Mijn eigen favoriet is gewoon een frikandel. Friet eet ik nooit. Ik kom meestal rond acht uur ‘s avonds thuis en dan kies ik toch liever voor een boterhammetje of aardappel. Als je er de hele dag zelf instaat, heb je die behoefte niet meer denk ik.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De wedstrijd van de Zeeuwse ATB-wintercompetitie in Tholen gaat zaterdag 10 oktober niet door. De gemeente heeft het parcours bij de Oesterputten niet goedgekeurd, waarna de organisatie besloot de mountainbikewedstrijd af te gelasten.
15 uur geledenTHOLEN - Bier verbindt generaties, dat is iets wat geen geheim mag zijn. Floris mag dan tegenwoordig in Breda wonen, maar met zijn Fluplandse roots komt hij samen met zijn vader, schoonvader en schoonbroer proeven op het Thoolse Bierfestival.
19 uur geledenZEELAND - De dag begint dinsdag mistig in Zeeland. Regionaal is sprake van dichte mist met minder dan 200 meter zicht. Code geel geldt daarom tot 10:00 uur.
23 uur geledenTHOLEN - Jij op Tholen van de gemeente Tholen organiseert in de herfstvakantie sportieve, creatieve en gezellige activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is knutselen, Dag van het Onbeperkt Sporten, een filmmiddag en Agent Factory. Aanmelden is verplicht en kan vanaf maandag 5 oktober.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ze hebben er meer dan vijftien jaar op moeten wachten, maar vrijdagavond was dan eindelijk de officiële opening. De Smerdiekse jeugd heeft weer een eigen plek: Jeugdhonk Haestinge. "Niets moet en bijna alles mag hier", zo lacht een trotse initiatiefneemster Ria.
1 dag geledenTHOLEN - Met meer dan zeventig bieren konden Thoolse bierliefhebbers zaterdagmiddag hun hart ophalen tijdens de zevende editie van het Thoolse Bierfestival. Vijf brouwers uit heel de regio waren met hun meest iconische bieren afgereisd om hun trots in de idyllische setting van de Gasthuiskapel te presenteren.
1 dag geledenSTEENBERGEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Cynthia Boer en Francis Gunter, industrieel naaisters bij Insulcon B.V.
2 dagen geleden