Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen voor beleggers komt op gang

Cijferseizoen voor beleggers komt op gang

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek staat vooral in teken van bedrijfsresultaten, rentebesluiten en politieke ontwikkelingen. Op het Damrak komt de voor beleggers drukke jaarcijferperiode op gang. Daarnaast staat er onder meer een rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op de agenda en in het Zwitserse Davos vindt het jaarlijkse World Economic Forum (WEF) plaats.

Chipmachinefabrikant ASML geeft woensdag een kijkje in de boeken. Het AEX-fonds was afgelopen week al veel in het nieuws. De Verenigde Staten willen niet dat de geavanceerde chipmachines van ASML aan China worden geleverd. Volgens minister voor Buitenlandse Handel Sigrid Kaag maakt het kabinet echter zijn eigen afweging over de kwestie.

Later in de week publiceren ook optiekbedrijf GrandVision en groothandelsconcern Sligro nieuwe cijfers. Buiten Nederland gaat de aandacht uit naar de resultaten van onder meer Netflix, farmaceut Johnson & Johnson en chipmaker Intel. Wat betreft macro-economische gegevens komen er diverse inkoopmanagersindexen die mogelijk meer inzicht geven in de prestaties van bijvoorbeeld de Duitse industrie. Ook presenteert het Internationaal Monetair Fonds (IMF) nieuwe groeiramingen voor de wereldeconomie.

Rente

De ECB neemt op donderdag een besluit over de rente in de eurozone. De financiƫle markten verwachten dat de centrale bank niet aan zijn rentetarieven zal tornen. Wel is het interessant of ECB-president Christine Lagarde bij haar tweede rentebesluit nog iets meer zal zeggen over het monetaire beleid in de komende tijd. In Japan staat er deze week eveneens een rentebesluit op het programma.

In Davos is de Amerikaanse president Donald Trump weer van de partij. Vorig jaar bleef Trump nog weg van de topbijeenkomst, vanwege begrotingsperikelen met het Congres. Belangrijkste gespreksonderwerp in Davos is waarschijnlijk de toenemende onrust in het Midden-Oosten. Beleggers zijn verder gespitst op mogelijke opmerkingen over het vervolg van de onderhandelingen rond de handelsoorlog en de brexit.

Op Wall Street is sprake van een kortere handelsweek. Maandag blijven de beurzen in New York wegens Martin Luther Kingdag gesloten.

Meer uit Financieel

Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

20 minuten geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

10 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

11 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

13 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

15 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

15 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

16 uur geleden