Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen vangt aan in verkorte beursweek

Cijferseizoen vangt aan in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Naast de ontwikkelingen rond de coronacrisis, reageren beleggers de komende beursweek op het begin van het cijferseizoen. In Amsterdam blijft de beurs, net als in de meeste andere Europese landen, maandag nog dicht. Later deze week is het op Beursplein 5 onder meer aan chipmachinemaker ASML en navigatiedienstverlener TomTom om de boeken te openen.

De coronapandemie zal vooral het sentiment op de beursvloeren bepalen, zo is de verwachting. De EU-ministers van Financiën werden het eind vorige week eens over een steunpakket van 540 miljard euro om de economische schade van de coronacrisis in de EU te beperken. Ook werden de ministers het eens over het inzetten van de kredietlijnen van het Europese noodfonds ESM, ter waarde van 240 miljard euro.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt dinsdag met een eerste cijfermatige inschatting van de economische krimp als gevolg van de coronapandemie. Dat de wereld afstevent op de zwaarste recessie sinds de Grote Depressie in de jaren dertig van de vorige eeuw, was al bekend. Maar het fonds komt nu pas met concrete ramingen. Deze week vindt tevens de grote voorjaarsvergadering van het IMF en de Wereldbank plaats. Op deze digitale conferentie zal onder meer een knoop doorgehakt worden over nieuwe steunmaatregelen.

Olie

Verder blijft de oliesector in de schijnwerpers staan, ondanks het akkoord tussen Saudi-Arabië en Rusland over productiebeperkingen. De vraag die boven de markt hangt is of Mexico zich achter de afspraken wil scharen.

Op dinsdag opent in Amsterdam toeleverancier aan de apotheken Fagron de boeken. Een dag later volgen ASML en TomTom. Verder staan ook kleinere fondsen op de agenda. Bouwer VolkerWessels verdwijnt deze week van de beurs, na de overname door grootaandeelhouder Reggeborgh.

Amerikaanse banken

Elders komen onder meer Amerikaanse banken als Wells Fargo, JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America met cijfers. Ook medisch bedrijf Johnson & Johnson, tabaksfabrikant Philip Morris en luxemerk LVMH openen de boeken.

Ook de macro-agenda zit vol met onder meer CBS-cijfers over faillissementen, omzet detailhandel en de werkloosheid. Uit de VS volgen onder meer data over de import- en exportprijzen, industriële productie en de wekelijkse uitkeringsaanvragen. China maakt cijfers over de handel in maart en de economische groei in het eerste kwartaal bekend, terwijl uit Duitsland onder meer cijfers over de consumentenprijzen volgen.

Meer uit Financieel

Voorzitter Eurogroep: alle opties open na Trump-tarieven auto's

BRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.

9 minuten geleden
AEX begint licht hoger na lang weekend, Aalberts wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.

1 uur geleden
Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

1 uur geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

1 uur geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

2 uur geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

2 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

3 uur geleden