Cijferseizoen vangt aan in verkorte beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Naast de ontwikkelingen rond de coronacrisis, reageren beleggers de komende beursweek op het begin van het cijferseizoen. In Amsterdam blijft de beurs, net als in de meeste andere Europese landen, maandag nog dicht. Later deze week is het op Beursplein 5 onder meer aan chipmachinemaker ASML en navigatiedienstverlener TomTom om de boeken te openen.
De coronapandemie zal vooral het sentiment op de beursvloeren bepalen, zo is de verwachting. De EU-ministers van Financiën werden het eind vorige week eens over een steunpakket van 540 miljard euro om de economische schade van de coronacrisis in de EU te beperken. Ook werden de ministers het eens over het inzetten van de kredietlijnen van het Europese noodfonds ESM, ter waarde van 240 miljard euro.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt dinsdag met een eerste cijfermatige inschatting van de economische krimp als gevolg van de coronapandemie. Dat de wereld afstevent op de zwaarste recessie sinds de Grote Depressie in de jaren dertig van de vorige eeuw, was al bekend. Maar het fonds komt nu pas met concrete ramingen. Deze week vindt tevens de grote voorjaarsvergadering van het IMF en de Wereldbank plaats. Op deze digitale conferentie zal onder meer een knoop doorgehakt worden over nieuwe steunmaatregelen.
Olie
Verder blijft de oliesector in de schijnwerpers staan, ondanks het akkoord tussen Saudi-Arabië en Rusland over productiebeperkingen. De vraag die boven de markt hangt is of Mexico zich achter de afspraken wil scharen.
Op dinsdag opent in Amsterdam toeleverancier aan de apotheken Fagron de boeken. Een dag later volgen ASML en TomTom. Verder staan ook kleinere fondsen op de agenda. Bouwer VolkerWessels verdwijnt deze week van de beurs, na de overname door grootaandeelhouder Reggeborgh.
Amerikaanse banken
Elders komen onder meer Amerikaanse banken als Wells Fargo, JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America met cijfers. Ook medisch bedrijf Johnson & Johnson, tabaksfabrikant Philip Morris en luxemerk LVMH openen de boeken.
Ook de macro-agenda zit vol met onder meer CBS-cijfers over faillissementen, omzet detailhandel en de werkloosheid. Uit de VS volgen onder meer data over de import- en exportprijzen, industriële productie en de wekelijkse uitkeringsaanvragen. China maakt cijfers over de handel in maart en de economische groei in het eerste kwartaal bekend, terwijl uit Duitsland onder meer cijfers over de consumentenprijzen volgen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
11 uur geleden