Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers grote bedrijven in beeld op beurzen

Cijfers grote bedrijven in beeld op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen de komende beursweek opnieuw cijfers van een aantal grote bedrijven voor de kiezen nu het cijferseizoen iets verder vordert. In Nederland vallen met name Shell en Unilever op. In het buitenland staan onder meer de Chinese webwinkel Alibaba, farmaceut Pfizer, oliebedrijf ExxonMobil en techondernemingen Amazon en Alphabet, het moederbedrijf van Google, op de rol.

Afgezien van de cijfers wordt op de beurzen ook uitgekeken naar macro-economische cijfers. Daarbij springen voor de inkoopmanagersindexen voor de industrie en de dienstensector in veel landen in het oog. Die geven een beeld hoe die sectoren zijn geraakt door de strengere maatregelen die veel landen de afgelopen maanden instelden om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Tot nu toe deed de industrie in veel landen het behoorlijk. De dienstensector, waar onder meer winkels en reisorganisaties onder vallen, had het juist moeilijk.

Verder komen er ook cijfers over de groei of krimp van de economie in de eurozone in het vierde kwartaal. Bovendien komt de Bank of England met een rentebesluit.

Vaccins

De ruzie tussen de Europese Unie en met name AstraZeneca over de hoeveelheid vaccins die dat bedrijf levert, zal ook weer in de belangstelling staan. Sowieso kijken de beurzen nauwlettend naar het tempo waarmee het vaccineren in verschillende landen plaatsvindt.

Ook de onderhandelingen over een nieuw coronasteunpakket in de Verenigde Staten worden gevolgd. Het plan van president Joe Biden om daar 1900 miljard dollar voor uit te trekken, lijkt het niet te gaan halen in de Senaat. Een Republikeins tegenvoorstel is met een omvang van 600 miljard dollar minder royaal.

De saga rond de Reddit-beleggers en bedrijven als computerspellenwinkelketen GameStop en bioscoopketen AMC zal ook weer in de aandacht staan. De vraag is daarbij onder meer wanneer de zeepbel knapt. Veel toezichthouders hebben daarvoor al gewaarschuwd.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie krimpt licht in juni

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni licht gekrompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,2 procent minder geproduceerd in vergelijking met een jaar eerder. In mei was nog sprake van een productiestijging van 0,8 procent. In ruim de helft van de industriƫle branches kromp de productie.

5 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en minder aan diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in juni meer goederen aangeschaft en minder diensten afgenomen dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,7 procent hoger dan in juni 2024. In mei gaven consumenten 2,6 procent meer uit.

10 minuten geleden
Bloemenexporteur verwacht miljoenen mis te lopen om heffing VS

DE KWAKEL (ANP) - Bloemen- en plantenexporteur Holex Flower verwacht 10 miljoen euro omzet mis te lopen door de Amerikaanse importheffing van 15 procent, die donderdag is ingegaan. Het bedrijf uit het Noord-Hollandse De Kwakel haalt de helft van zijn omzet uit de export naar de Verenigde Staten. Directeur Paul Hoogenboom denkt daardoor vooral minder tulpen uit te voeren naar het land.

11 minuten geleden
Warner Bros. Discovery gaat achter wachtwoorddelers aan

NEW YORK (ANP) - Streamingsdienst HBO Max gaat wachtwoorddelers harder aanpakken. De boodschap wordt "agressiever", heeft hoofd streaming JB Perrette bij Warner Bros. Discovery, waar HBO Max onder valt, donderdag volgens nieuwssite Deadline gezegd.

20 minuten geleden
Trump eist dat banken stoppen met discrimineren van klanten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiƫle diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.

9 uur geleden
Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

NEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.

9 uur geleden
Trump nomineert economisch adviseur als nieuwe Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Stephen Miran voorgedragen voor de vrijgekomen functie van nieuwe bestuurder bij de Federal Reserve. Dat kondigde de Amerikaanse president donderdag aan op zijn socialmediaplatform Truth Social. Miran is op dit moment voorzitter van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid.

9 uur geleden