Cijferhausse op beurzen, op Damrak onder andere ING en ABN AMRO
DEN HAAG (ANP) - De komende week komt het cijferseizoen tot volle wasdom, met in Amsterdam onder andere AEX-fondsen ING, ABN AMRO, Randstad, Heineken, NN en Aegon die de boeken openen. Ook in het buitenland staan een keur aan cijfers op de rol met bekende namen als Twitter Coca-Cola, General Motors en Uber.
De beursweek begint maandag vrij rustig. Op macro-economisch gebied springen die dag de Duitse industriecijfers in het oog. Op dinsdag is het de beurt aan uitzender Randstad om de boeken te openen. Het uitzendconcern zei eerder dat het herstel van de coronacrisis sneller verliep dan verwacht. De vraag is in hoeverre de strengere maatregelen het bedrijf dwars hebben gezeten.
Woensdag is qua bedrijfsresultaten een drukke beursdag met onder andere AEX-fondsen Adyen, ABN AMRO, Heineken en Unibail-Rodamco-Westfield die de boeken openen. Betalingsbedrijf Adyen lijkt te profiteren van de crisis. Bij ABN AMRO zal de aandacht onder andere uitgaan naar de verder uitrol van de strategie van topman Robert Swaak. Bierbrouwer Heineken heeft het door de crisis lastig door onder andere de horecasluitingen. De vraag is in hoeverre de thuisdrinkers dit volumeverlies goedmaken. Van vastgoedfondsen als URW is bekend dat de crisis ook nadelig voor ze uitpakt.
Verzekeraars
Donderdag is het de beurt aan verzekeraars als Aegon en NN. Ook staalconcern ArcelorMittal en informatie- en dataleverancier RELX en maritiem dienstverlener SBM Offshore openen de boeken. Olie- en gasconcern Shell praat die dag zijn beleggers bij.
Ook vrijdag is de agenda op het Damrak vol met cijfers van een reeks bedrijven waaronder ING en bouwer Heijmans. Ook financieel dienstverleners Intertrust en Flow Traders staan op de rol.
In het buitenland komt eveneens een groot aantal bedrijven met resultaten. Veel aandacht zal daarbij uitgaan naar de resultaten van farmaceut AstraZeneca, dat vooral bekend is van de perikelen rond zijn coronavaccin. Op de agenda staan verder onder meer olieconcern Total, taxidiensten Uber en Lyft, techbedrijf Twitter, frisdrankmaker Coca-Cola, autoconcern General Motors, maaltijdbezorger Delivery Hero, en entertainmentconcern Disney. Ook grote banken als Société Générale, Commerzbank en Crédit Agricole publiceren resultaten.
Inflatiecijfers
Op de macro-economische agenda staan verder onder andere Duitse en Amerikaanse inflatiecijfers. Ook worden cijfers over de Britse economische groei gemeld.
Ook blijft de blik van beleggers gericht op ontwikkelingen rond het coronasteunpakket in de VS van president Joe Biden. De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden voor het weekend in met de begroting van het pakket ter waarde van 1900 miljard dollar. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken alvorens de uiteindelijke wet is opgesteld.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
11 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden