Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferhausse op beurzen, op Damrak onder andere ING en ABN AMRO

Cijferhausse op beurzen, op Damrak onder andere ING en ABN AMRO

DEN HAAG (ANP) - De komende week komt het cijferseizoen tot volle wasdom, met in Amsterdam onder andere AEX-fondsen ING, ABN AMRO, Randstad, Heineken, NN en Aegon die de boeken openen. Ook in het buitenland staan een keur aan cijfers op de rol met bekende namen als Twitter Coca-Cola, General Motors en Uber.

De beursweek begint maandag vrij rustig. Op macro-economisch gebied springen die dag de Duitse industriecijfers in het oog. Op dinsdag is het de beurt aan uitzender Randstad om de boeken te openen. Het uitzendconcern zei eerder dat het herstel van de coronacrisis sneller verliep dan verwacht. De vraag is in hoeverre de strengere maatregelen het bedrijf dwars hebben gezeten.

Woensdag is qua bedrijfsresultaten een drukke beursdag met onder andere AEX-fondsen Adyen, ABN AMRO, Heineken en Unibail-Rodamco-Westfield die de boeken openen. Betalingsbedrijf Adyen lijkt te profiteren van de crisis. Bij ABN AMRO zal de aandacht onder andere uitgaan naar de verder uitrol van de strategie van topman Robert Swaak. Bierbrouwer Heineken heeft het door de crisis lastig door onder andere de horecasluitingen. De vraag is in hoeverre de thuisdrinkers dit volumeverlies goedmaken. Van vastgoedfondsen als URW is bekend dat de crisis ook nadelig voor ze uitpakt.

Verzekeraars

Donderdag is het de beurt aan verzekeraars als Aegon en NN. Ook staalconcern ArcelorMittal en informatie- en dataleverancier RELX en maritiem dienstverlener SBM Offshore openen de boeken. Olie- en gasconcern Shell praat die dag zijn beleggers bij.

Ook vrijdag is de agenda op het Damrak vol met cijfers van een reeks bedrijven waaronder ING en bouwer Heijmans. Ook financieel dienstverleners Intertrust en Flow Traders staan op de rol.

In het buitenland komt eveneens een groot aantal bedrijven met resultaten. Veel aandacht zal daarbij uitgaan naar de resultaten van farmaceut AstraZeneca, dat vooral bekend is van de perikelen rond zijn coronavaccin. Op de agenda staan verder onder meer olieconcern Total, taxidiensten Uber en Lyft, techbedrijf Twitter, frisdrankmaker Coca-Cola, autoconcern General Motors, maaltijdbezorger Delivery Hero, en entertainmentconcern Disney. Ook grote banken als Société Générale, Commerzbank en Crédit Agricole publiceren resultaten.

Inflatiecijfers

Op de macro-economische agenda staan verder onder andere Duitse en Amerikaanse inflatiecijfers. Ook worden cijfers over de Britse economische groei gemeld.

Ook blijft de blik van beleggers gericht op ontwikkelingen rond het coronasteunpakket in de VS van president Joe Biden. De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden voor het weekend in met de begroting van het pakket ter waarde van 1900 miljard dollar. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken alvorens de uiteindelijke wet is opgesteld.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

3 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

5 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

5 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

7 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden