Cijferhausse op beurzen, op Damrak onder andere ING en ABN AMRO
DEN HAAG (ANP) - De komende week komt het cijferseizoen tot volle wasdom, met in Amsterdam onder andere AEX-fondsen ING, ABN AMRO, Randstad, Heineken, NN en Aegon die de boeken openen. Ook in het buitenland staan een keur aan cijfers op de rol met bekende namen als Twitter Coca-Cola, General Motors en Uber.
De beursweek begint maandag vrij rustig. Op macro-economisch gebied springen die dag de Duitse industriecijfers in het oog. Op dinsdag is het de beurt aan uitzender Randstad om de boeken te openen. Het uitzendconcern zei eerder dat het herstel van de coronacrisis sneller verliep dan verwacht. De vraag is in hoeverre de strengere maatregelen het bedrijf dwars hebben gezeten.
Woensdag is qua bedrijfsresultaten een drukke beursdag met onder andere AEX-fondsen Adyen, ABN AMRO, Heineken en Unibail-Rodamco-Westfield die de boeken openen. Betalingsbedrijf Adyen lijkt te profiteren van de crisis. Bij ABN AMRO zal de aandacht onder andere uitgaan naar de verder uitrol van de strategie van topman Robert Swaak. Bierbrouwer Heineken heeft het door de crisis lastig door onder andere de horecasluitingen. De vraag is in hoeverre de thuisdrinkers dit volumeverlies goedmaken. Van vastgoedfondsen als URW is bekend dat de crisis ook nadelig voor ze uitpakt.
Verzekeraars
Donderdag is het de beurt aan verzekeraars als Aegon en NN. Ook staalconcern ArcelorMittal en informatie- en dataleverancier RELX en maritiem dienstverlener SBM Offshore openen de boeken. Olie- en gasconcern Shell praat die dag zijn beleggers bij.
Ook vrijdag is de agenda op het Damrak vol met cijfers van een reeks bedrijven waaronder ING en bouwer Heijmans. Ook financieel dienstverleners Intertrust en Flow Traders staan op de rol.
In het buitenland komt eveneens een groot aantal bedrijven met resultaten. Veel aandacht zal daarbij uitgaan naar de resultaten van farmaceut AstraZeneca, dat vooral bekend is van de perikelen rond zijn coronavaccin. Op de agenda staan verder onder meer olieconcern Total, taxidiensten Uber en Lyft, techbedrijf Twitter, frisdrankmaker Coca-Cola, autoconcern General Motors, maaltijdbezorger Delivery Hero, en entertainmentconcern Disney. Ook grote banken als Société Générale, Commerzbank en Crédit Agricole publiceren resultaten.
Inflatiecijfers
Op de macro-economische agenda staan verder onder andere Duitse en Amerikaanse inflatiecijfers. Ook worden cijfers over de Britse economische groei gemeld.
Ook blijft de blik van beleggers gericht op ontwikkelingen rond het coronasteunpakket in de VS van president Joe Biden. De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden voor het weekend in met de begroting van het pakket ter waarde van 1900 miljard dollar. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken alvorens de uiteindelijke wet is opgesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
7 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
18 uur geleden