
Christian: van dakloze naar vrijwilliger bij het Leger des Heils
Christian Cramsvogel (45) is tevens vrijwilliger bij het Leger des Heils Tholen, maar is op een bijzondere manier betrokken geraakt. Hij was dakloos en kon ook niet bij de daklozenopvang terecht. Uit pure wanhoop klopte hij aan bij het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk waar hij met open armen werd ontvangen: “Zij hebben mij geholpen mijn leven weer op te bouwen.”
“Vanwege een onrechtmatige huisuitzetting kwam ik op straat te staan. Ik ging naar de daklozenopvang in Bergen op Zoom waar ik anderhalf jaar gezeten heb. Door een soort van conflict mocht ik daar drie maanden niet meer binnen”, zo blikt Christian terug. “Ik mocht bij een jongen in Sint-Maartensdijk wonen en kwam zo in aanraking met het Leger des Heils. Ik ben er binnengelopen met de vraag of ze me konden helpen, onder andere met een dagbesteding want die miste ik. Ik kreeg een begeleidster en samen hebben we mijn problemen op een rijtje gezet en die vervolgens één voor één aangepakt. Ik heb natuurlijk veel zelf gedaan, maar het Leger heeft me enorm geholpen. Ook bijvoorbeeld bij het vinden van de woning die ik nu in Scherpenisse heb. In december ga ik aan de slag als stuurman op de binnenvaart, maar tot die tijd werk ik als vrijwilliger bij het Leger. Zo sta ik bij de inkom van goederen die mensen aanbieden en ook ga ik met de vrachtwagen mee. Het Leger heeft mij geholpen weer mijn eigen leven op te bouwen. Ik geloof dan ook echt dat het Leger des Heils onmisbaar is voor veel mensen.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Een week nadat de braderie is vetrokken uit Sint-Maartensdijk, is hij komende zaterdag al weer te vinden in Sint-Annaland. Er zijn staan dan ongeveer 65 kraampjes. Deze braderie wordt extra bijzonder omdat het dorp dit jaar 550 jaar bestaat.
13 minuten geledenTHOLEN - Vanaf vandaag wordt het eindelijk weer zonniger en droger. Vooral in het zuiden van het land kan het eind deze week zomers tot zelfs tropisch warm worden. Het warme zomerweer komt er dus aan, maar daardoor loopt het neerslagtekort ook weer op.
19 uur geledenSTEENBERGEN/THOLEN - De Kleine Tour van Steenbergen rijdt komende donderdag weer door onze gemeente. De jaarlijkse wielerwedstrijd voor kinderen wordt dit jaar voor de 55e keer gehouden. Er doen 216 jonge fietsers mee en meer dan honderd begeleiders. Ze fietsen een hele week lang door de regio.
1 dag geledenTHOLEN - Fluitiste Maaike van der Heijdt en pianist Rien Balkenende geven zaterdag 9 augustus een concert in het Oude Stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten speelt het duo muziek uit Nederland, Tsjechië en Duitsland.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Na het vertrek van de kermis uit Sint-Maartensdijk afgelopen week is het nu de beurt aan Sint-Annaland. Van woensdag 6 tot en met zaterdag 9 augustus staan in het dorp, die ook het 550-jarig bestaan viert, vier dagen lang attracties en spelletjes opgesteld.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse braderie in Sint-Maartensdijk zorgde zaterdag voor gezelligheid. Met tientallen kraampjes en een kermis was het genieten in het dorp. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de braderie en kermis.
2 dagen geledenTHOLEN - Moeders voor Moeders, de organisatie die sinds 1931 urine van zwangere vrouwen inzamelt om vruchtbaarheidsmedicijnen te maken, luidt de noodklok. Het aantal donaties is dit jaar met zo'n twintig procent gedaald. Daardoor dreigt er een tekort aan het natuurlijke hormoon hCG, essentieel voor vrouwen die afhankelijk zijn van een vruchtbaarheidsbehandeling.
3 dagen geleden