ChristenUnie wil radicaal andere koers in drugsbeleid
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie heeft een actieplan opgesteld richting een drugsvrije samenleving. Volgens de partij is het tijd om de bijl te zetten in de "onaantastbare status van drugs in onze samenleving". In het plan staan 34 voorstellen om het gebruik van drugs en daarmee gepaarde criminaliteit terug te dringen.
Zo wil de ChristenUnie onder meer het preventieakkoord uitbreiden met een paragraaf over drugs, een Nationaal Rapporteur Verslavingen instellen en een gerichte publiekscampagne tegen het gebruik van drugs beginnen.
"Decennia van het vergoelijken van het drugsprobleem zijn voorbijgegaan. Nu is het tijd om het over een andere boeg te gooien", aldus ChristenUnie-Kamerlid Stieneke van der Graaf. "Het is niet zo dat met de presentatie van dit plan morgen gelijk alles anders is. Elke verandering begint met een eerste stap, en die zetten we nu. Voor zorg voor de ander en de gezondheid van onze kinderen. Dat is wat écht telt."
De ChristenUnie legt in het plan met 34 voorstellen onder meer de nadruk op het ontmoedigen van drugsgebruik door jongeren. "Er moet een landelijke aanpak komen om drugsgebruik én drugshandel op scholen tegen te gaan." Ook is de partij tegen drugspromotie op televisie en online. "Net als voor alcohol en roken willen we dat er duidelijkere regels komen voor media-uitingen op televisie en online waarin gebruik van drugs een plek heeft."
Ook bepleit de ChristenUnie een uitsterfbeleid voor coffeeshops. "Dat betekent dat er geen nieuwe vergunningen meer worden afgegeven voor coffeeshops. Het experiment gesloten coffeeshopketen is geen opmaat naar legalisering."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. De Franse president Emmanuel Macron zei eerder maandag dat zijn land met onder meer Nederland wil spreken over het delen van het eigen kernwapenarsenaal.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
2 dagen geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
2 dagen geleden