Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ChristenUnie wil opheldering over eenzaamheid op Tholen

ChristenUnie wil opheldering over eenzaamheid op Tholen

THOLEN - De ChristenUnie maakt zich zorgen over de eenzaamheidscijfers op het eiland Tholen. Uit de laatste cijfers blijkt een groot percentage van de inwoners (behoorlijk) eenzaam te zijn en daar wil raadslid Marcel Vercammen op inspelen. Hij wijst op het landelijke meldpunt voor eenzame jongeren, maar wil ook de eenzame Thoolse senioren niet uit het oog verliezen.  

De cijfers van eenzaamheid op Tholen in 2016 liegen er niet om. 45 Procent van de inwoners zegt zich eenzaam te voelen tegenover 44 procent van alle Nederlanders. Tien procent is ernstig eenzaam, 46 procent sociaal eenzaam en 31 procent emotioneel eenzaam. Vercammen vraagt zich af of de gemeente op de hoogte is van deze cijfers en of er wellicht recentere cijfers zijn. Het raadslid geeft aan dat naast ouderen, ook jongeren kunnen lijden aan eenzaamheid. Hij wil dat ook weten of de gemeente deze mensen in beeld heft of dit nader wil onderzoeken.

Week van de eenzaamheid
Ook wil hij weten welke activiteiten de gemeente onderneemt en of er aandacht wordt besteed aan de week tegen eenzaamheid in de week van 1 tot en met 8 oktober. "Dit kan al eenvoudig, bijvoorbeeld via de sociale media", zo oppert Vercammen die tevens wil weten of het college bekend is met het meldpunt 'eenzame jongeren' en of dit meldpunt ook door Tholen ingezet kan worden om eenzaamheid onder jongeren terug te dringen. "Wij als ChristenUnie zouden graag zien dat de gemeente goed op dit onderwerk inspeelt."

Meer uit Tholen

Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

7 uur geleden
FvD over mogelijk cameratoezicht op de Oude Werf: ‘Een aanslag op de privacy’

THOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.

12 uur geleden
Waterschap onderzoekt intrek van vis naar Zeeuwse binnenwateren

THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.

1 dag geleden
Woningen zonder water na gesprongen waterleiding aan Wilhelminastraat

SINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gouden uur bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Het Roosevelt Debat over vrijheid van godsdienst met prominente sprekers

OUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.

2 dagen geleden
Politie registreert opnieuw bijna 13.000 geweldsincidenten tegen agenten

NEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.

2 dagen geleden