ChristenUnie en SP willen minder reclame voor online gokken
DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie en SP willen dat er minder reclame wordt gemaakt voor online gokken. Ze willen op die manier kinderen beschermen tegen een mogelijke gokverslaving. Online gokken is sinds vorige maand legaal in Nederland.
De partijen komen donderdag met het voorstel om deze reclame te beperken. Ze willen onder meer dat er voor 21.00 uur geen reclame wordt getoond op internet. Op termijn willen ChristenUnie en SP helemaal af van gokreclames.
"Sinds de opening van de gokmarkt vliegen de gokreclames om de oren. Dat leidt tot ergernis, en tot serieuze problemen", aldus Tweede Kamerlid Michiel van Nispen (SP). "Gokken maakt levens kapot. Daar past geen uitgekiende reclame campagne bij", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie).
Bij de Reclame Code Commissie zijn al klachten binnengekomen tegen reclame voor online gokken. De Commissie laat aan de NOS weten dat er binnenkort uitspraak wordt gedaan in een procedure.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
40 minuten geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
3 uur geleden