Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiquita moet schadevergoeding betalen aan Colombiaanse families

Chiquita moet schadevergoeding betalen aan Colombiaanse families

BOGOTA (ANP/RTR) - Chiquita Brands International moet ruim 38 miljoen dollar (bijna 36 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan de families van acht medewerkers in Colombia die door een paramilitaire groep zijn gedood. Dat oordeelde een jury in de Amerikaanse staat Florida in een rechtszaak tegen de bekende producent en verkoper van bananen.

Chiquita werd in 2007 al door een Amerikaanse rechtbank veroordeeld tot het betalen van een boete van 25 miljoen dollar voor het zakendoen met de paramilitaire groepering United Self-Defense Forces of Colombia (AUC). Het concern bekende in die zaak schuldig te zijn aan het betalen van "beschermingsgeld" tussen 2001 en 2004. Chiquita deed dat naar eigen zeggen juist om zijn werknemers te beschermen.

De jury in de civiele zaak voor het zuidelijke district van Florida verklaarde in het vonnis dat Chiquita willens en wetens substantiƫle steun aan de AUC heeft verleend in de vorm van contante betalingen of andere vormen van ondersteuning. Volgens de jury werden de medewerkers door de AUC gedood en heeft Chiquita niet bewezen dat de steun aan de AUC het gevolg was van bedreigingen door de paramilitaire groep aan het bedrijf of zijn werknemers.

"Het vonnis brengt de echtgenoten en zonen die zijn vermoord niet terug, maar zet de feiten recht en legt de verantwoordelijkheid voor de financiering van terrorisme daar waar het thuishoort, namelijk bij Chiquita", zei de advocaat van de Colombiaanse families.

Meer uit Financieel

Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

50 minuten geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

52 minuten geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

3 uur geleden
China wil meer stappen Nederland voor oplossen Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/DPA) - China wil dat Nederland meer stappen zet om het onderlinge conflict over chipbedrijf Nexperia op te lossen. Volgens de Chinese overheid hebben de Nederlanders nog geen zichtbare stappen ondernomen om schending van de rechten en belangen van Chinese bedrijven te stoppen en daarmee de stabiliteit van wereldwijde toeleveringsketens te herstellen.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

14 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

15 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

18 uur geleden