Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiptekorten kunnen herstel automarkt bemoeilijken

Chiptekorten kunnen herstel automarkt bemoeilijken

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's zal dit jaar langzaamaan herstellen van de crisisdip. Toch kunnen de problemen met de leveringen van chips het herstel in de weg zitten, waarschuwen brancheverenigingen Bovag en RAI Vereniging.

Volgens cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC werden in mei 25.601 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat betekende een stijging van 72,5 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder toen lockdownmaatregelen en voorzichtigheid onder consumenten de verkopen raakte.

Volgens de Bovag kruipt de autoverkoop uit een diep dal. De verkopen krijgen een impuls van de weer geopende showrooms van autobedrijven en het toenemende economisch vertrouwen. Ook is de productie bij fabrikanten en bijbehorende logistiek ten opzichte van afgelopen jaar weer vlot getrokken, wat ervoor zorgt dat er meer auto's worden verkocht.

Autoverkoop

In de eerste vijf maanden van dit jaar werden 130.061 nieuwe auto’s verkocht. Dat betekent op jaarbasis een daling met 2,4 procent. In de eerste maanden van dit jaar golden in Nederland nog wel strenge coronarestricties wat de verkopen raakte. In vergelijking met de maanden januari tot en met mei 2019 werden er dit jaar 30 procent minder nieuwe auto’s geregistreerd.

BOVAG en RAI Vereniging verwachten dit jaar een totaal van 400.000 registraties, tegen 356.000 vorig jaar. Het wereldwijde chiptekort, dat onder andere de auto-industrie hard raakt, kan volgens de organisaties het marktherstel nog flink in de weg zitten. Bij enkele merken leiden de tekorten al tot leveringsproblemen.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

3 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

8 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

9 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

10 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

12 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

12 uur geleden