Chiptekorten kunnen herstel automarkt bemoeilijken
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's zal dit jaar langzaamaan herstellen van de crisisdip. Toch kunnen de problemen met de leveringen van chips het herstel in de weg zitten, waarschuwen brancheverenigingen Bovag en RAI Vereniging.
Volgens cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC werden in mei 25.601 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat betekende een stijging van 72,5 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder toen lockdownmaatregelen en voorzichtigheid onder consumenten de verkopen raakte.
Volgens de Bovag kruipt de autoverkoop uit een diep dal. De verkopen krijgen een impuls van de weer geopende showrooms van autobedrijven en het toenemende economisch vertrouwen. Ook is de productie bij fabrikanten en bijbehorende logistiek ten opzichte van afgelopen jaar weer vlot getrokken, wat ervoor zorgt dat er meer auto's worden verkocht.
Autoverkoop
In de eerste vijf maanden van dit jaar werden 130.061 nieuwe auto’s verkocht. Dat betekent op jaarbasis een daling met 2,4 procent. In de eerste maanden van dit jaar golden in Nederland nog wel strenge coronarestricties wat de verkopen raakte. In vergelijking met de maanden januari tot en met mei 2019 werden er dit jaar 30 procent minder nieuwe auto’s geregistreerd.
BOVAG en RAI Vereniging verwachten dit jaar een totaal van 400.000 registraties, tegen 356.000 vorig jaar. Het wereldwijde chiptekort, dat onder andere de auto-industrie hard raakt, kan volgens de organisaties het marktherstel nog flink in de weg zitten. Bij enkele merken leiden de tekorten al tot leveringsproblemen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
3 uur geleden