
Chipproducent AMD omlaag op rood Wall Street
NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse chipproducent maakte kwartaalcijfers bekend. Ook overweegt het bedrijf speciale chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te maken voor de Chinese markt om aan de strenge Amerikaanse exportregels voor dat land te voldoen. Het aandeel noteerde kort na aanvang een min van 1,4 procent.
Beleggers reageerden verder op de beslissing van kredietbeoordelaar Fitch om de kredietrating van de Verenigde Staten te verlagen. De grootste economie ter wereld is daarmee de hoogste kredietscore kwijtgeraakt. Dit betekent dat de Amerikaanse staatsobligaties in de ogen van Fitch niet meer tot de veiligste beleggingen behoren. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen reageerde onmiddellijk op de stap van Fitch. Ze noemde de verlaging "willekeurig" en "achterhaald".
Daarnaast verwerkten beleggers nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Loonstrookverwerker ADP meldde dat er in juli 324.000 banen zijn bijgekomen in de private sector. Dat was veel meer dan verwacht. Het banencijfer van ADP loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt. De situatie op de arbeidsmarkt is van belang omdat het een grote rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
Kraft Heinz
De Dow-Jonesindex daalde in de vroege handel 0,4 procent tot 35.476 punten. Een dag eerder tikte de hoofdindex nog het hoogste niveau sinds februari 2022 aan. De brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4536 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,3 procent tot 14.097 punten.
Kraft Heinz was vrijwel onveranderd. De maker van onder meer ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht. De omzet viel echter tegen.
Starbucks
Yum! Brands, de eigenaar van Taco Bell, Pizza Hut en KFC, daalde 1,4 procent na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal. De winst viel wel hoger uit.
Starbucks leverde 0,5 procent in. De koffieketen wist afgelopen kwartaal meer luxe koffies en andere dranken te verkopen tegen hogere prijzen. Daarbij moest de koffieketen het vooral hebben van groei buiten de Verenigde Staten. Op de thuismarkt was de groei juist erg beperkt.
CVS Health klom 1 procent. Het gezondheidszorgbedrijf boekte in het tweede kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen waarbij duizenden werknemers hun baan zullen verliezen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
4 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
7 uur geleden