Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmaker NXP en taxidienst Uber stijgen op Wall Street

Chipmaker NXP en taxidienst Uber stijgen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - NXP behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden positief op de kwartaalresultaten van de Nederlandse chipfabrikant. De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips, die chips maakt voor tal van apparaten die in verbinding staan met het internet, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf sprak zelf van solide resultaten. Het aandeel werd ruim 5 procent hoger gezet.

Uber deed het ook goed en steeg bijna 6 procent. De Amerikaanse taxi- en bezorgdienst profiteerde afgelopen kwartaal van een sterke stijging van de vraag naar reizen en voedselbezorging en zag de omzet met bijna 30 procent stijgen. Ook gaf het bedrijf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal.

De algehele stemming op Wall Street bleef echter terughoudend. Beleggers wachten met spanning op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal na afloop op woensdag naar verwachting voor de tiende keer op rij de rente opschroeven om de inflatie te beteugelen. Op de financiƫle markten wordt daarbij gehoopt dat dit voorlopig wel de laatste renteverhoging zal zijn van de centrale bank.

Pfizer

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 33.876 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4151 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 12.178 punten.

Pfizer ging 1,6 procent omhoog. De farmaceut, bekend van zijn coronavaccin, boekte in het eerste kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Chemieconcern DuPont, dat ook met resultaten kwam, zakte 6,6 procent na een verlaging van de verwachtingen voor het hele jaar.

Fastfoodketens

Restaurant Brands International won ruim 2 procent. Het moederbedrijf van fastfoodketens Burger King en Popeyes zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal.

Onderwijstechnologiebedrijf Chegg verloor de helft van zijn beurswaarde. Het bedrijf dat studenten onlinebegeleiding biedt voor het maken van huiswerk, toetsen en essays waarschuwde dat het toenemende gebruik van AI-systeem ChatGPT door studenten de groei van zijn huiswerkhulpdiensten bedreigt.

De euro daalde licht en was 1,0953 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 2 procent in prijs tot 74,13 dollar. Brentolie werd 1,9 procent goedkoper op 77,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Topman AkzoNobel 'gevleid' door biedingen van concurrenten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".

6 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

27 minuten geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

47 minuten geleden
Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

1 uur geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

1 uur geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

2 uur geleden
AEX-index begint met verlies, AkzoNobel wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.

3 uur geleden