Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven zetten Nikkei op klein verlies

Chipbedrijven zetten Nikkei op klein verlies

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Vooral de chipbedrijven werden van de hand gedaan door de weinig inspirerende handelssessie van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten ook overwegend kleine minnen zien. In Hongkong werd de opening van de beurshandel vertraagd door een weeralarm, met waarschuwingen voor zware regenval die kan leiden tot overstromingen en verkeersopstoppingen in de stad.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min op 29.048,02 punten. De maker van chipapparatuur Tokyo Electron en chiptester Advantest zakten ruim 1 procent. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst zal worden gevoeld in de tweede jaarhelft. De baas van 's werelds grootste chipconcern verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.

In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,2 procent lager. Beleggers reageerden op een vertraging van de winstgroei van de industriële bedrijven in China. In mei groeide de winst van de industriesector met dik 36 procent. In april was nog sprake van een winststijging met 57 procent. In Hongkong stond de Hang Seng-index na de vertraagde opening 0,1 procent in de min. In Australië, waar steeds meer staten coronamaatregelen nemen vanwege een opleving van het virus, bleef de All Ordinaries vrijwel vlak.

Meer uit Financieel

Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

2 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

3 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

5 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

7 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

7 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

7 uur geleden