Chipbedrijven zetten Nikkei op klein verlies
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Vooral de chipbedrijven werden van de hand gedaan door de weinig inspirerende handelssessie van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op vrijdag. De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten ook overwegend kleine minnen zien. In Hongkong werd de opening van de beurshandel vertraagd door een weeralarm, met waarschuwingen voor zware regenval die kan leiden tot overstromingen en verkeersopstoppingen in de stad.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min op 29.048,02 punten. De maker van chipapparatuur Tokyo Electron en chiptester Advantest zakten ruim 1 procent. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst zal worden gevoeld in de tweede jaarhelft. De baas van 's werelds grootste chipconcern verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.
In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,2 procent lager. Beleggers reageerden op een vertraging van de winstgroei van de industriële bedrijven in China. In mei groeide de winst van de industriesector met dik 36 procent. In april was nog sprake van een winststijging met 57 procent. In Hongkong stond de Hang Seng-index na de vertraagde opening 0,1 procent in de min. In Australië, waar steeds meer staten coronamaatregelen nemen vanwege een opleving van het virus, bleef de All Ordinaries vrijwel vlak.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
40 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
8 uur geleden