Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en positief Tankan-rapport stuwen Nikkei

Chipbedrijven en positief Tankan-rapport stuwen Nikkei

TOKIO (ANP) - De Japanse chipbedrijven lieten donderdag stevige winsten zien op de aandelenbeurs in Tokio, dankzij goede vooruitzichten van de Amerikaanse chipmaker Micron Technology. Een positief Tankan-rapport van de Bank of Japan, waaruit bleek dat het vertrouwen van grote Japanse bedrijven weer is teruggekeerd tot het niveau van voor de coronacrisis, bood eveneens steun aan de handel. Beleggers verwerkten daarnaast het omvangrijke investeringsplan van de Amerikaanse president Joe Biden en positieve signalen over het herstel van de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,7 procent hoger op 29.388,87 punten. Chipbedrijven als Tokyo Electron en Screen Holdings dikten zo'n 5 en 6 procent aan in navolging van de sterke koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Micron Technology kwam met beter dan verwachte omzetverwachtingen voor het lopende kwartaal. Sterkste stijger was de Japanse verzekeraar Dai-ichi Life Holdings. Het aandeel klom dik 9 procent, nadat het bedrijf liet weten eigen aandelen te gaan inkopen.

De Taiwanese chipmaker TSMC steeg 2,6 procent. Volgens persbureau Reuters wil het bedrijf in de komende drie jaar 100 miljard dollar investeren om de productiecapaciteit bij zijn fabrieken uit te breiden. TSMC wil daarmee het chiptekort aanpakken dat in onder meer de autosector zorgt voor productieproblemen.

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,3 procent in de plus. Uit cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit bleek dat de Chinese industrie in maart in het traagste tempo is gegroeid in bijna een jaar. De Hang Seng-index dikte 1,1 procent aan richting het lange weekeinde in Hongkong. De financiële markten in Hongkong zijn vrijdag dicht, net als de beurzen in Europa en de VS. In Tokio en Shanghai wordt op Goede Vrijdag wel gehandeld.

Meer uit Financieel

Zweedse premier over heffingen VS: we laten ons niet intimideren

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft de nieuwe Amerikaanse importheffingen verworpen. "We laten ons niet intimideren", schrijft hij op X. "Ik zal altijd opkomen voor mijn land en voor onze geallieerde bondgenoten."

5 minuten geleden
Voorzitter EU-leiders werkt aan reactie Groenland-tarieven Trump

ASUNCIÓN (ANP) - De EU komt met een gezamenlijke reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Trump om importtarieven van 10 procent op te leggen aan Europese landen die recent militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in de Paraguayaanse hoofdstad Asunción gezegd.

7 minuten geleden
Branche: heffingen slecht voor handelsrelatie met VS

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, zijn slecht voor de handelsrelatie met de Verenigde Staten, reageert een woordvoerder van belangenorganisatie evofenedex. "Hier wordt niemand vrolijk van, maar er wordt ook niemand wijzer van. Het is allemaal nogal wispelturig, je kunt er als ondernemer moeilijk op inspelen", zegt hij in een eerste reactie.

8 minuten geleden
Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

3 uur geleden
Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

3 uur geleden
Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

9 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

10 uur geleden