Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en banken helpen Nikkei aan winst

Chipbedrijven en banken helpen Nikkei aan winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging dinsdag vooruit onder aanvoering van de Japanse chipbedrijven en banken. De andere Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten een stroom van macro-economische cijfers uit China, waar de winkelverkopen en de industriƫle productie minder sterk stegen dan verwacht. Daarnaast zorgde het aanhoudende gesteggel over de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond voor terughoudendheid.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,8 procent in de plus en tikte het hoogste niveau in achttien jaar aan. Chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron stegen ruim 5 en dik 4 procent in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse chipsector.

De Japanse banken Mitsubishi UFJ Financial Group en Mizuho Financial Group wonnen 2,8 en 1,7 procent na goed ontvangen jaarcijfers. Sumitomo Mitsui Financial Group boekte afgelopen boekjaar echter minder winst dan verwacht en daalde 1 procent. Suzuki zakte 5 procent na tegenvallende resultaten van de Japanse auto- en motorenfabrikant.

Techbedrijven in de klim

De beurs in Shanghai bleef vrijwel vlak. De winkelverkopen in het land namen in april ruim 18 procent toe, maar economen hadden gerekend op een sterkere groei na het loslaten van de coronamaatregelen in het land. De industrie produceerde afgelopen maand 5,6 procent meer. Dat was ruim onder de verwachting van een productiegroei van bijna 11 procent. Ook bleek dat de jeugdwerkloosheid in China is gestegen tot een recordniveau van 20,4 procent.

In Hongkong stond de Hang Seng-index tussentijds 0,4 procent hoger. De grote Chinese techbedrijven Alibaba en Tencent wonnen 0,9 en 1,1 procent. De Kospi in Seoul klom 0,1 procent, mede dankzij een koerswinst van 1,6 procent van het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipbedrijf Samsung. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,4 procent na een flinke daling van het Australische consumentenvertrouwen. Ook bleek uit de vergadernotulen van de Australische centrale bank dat de rente in het land mogelijk verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

19 minuten geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

3 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

4 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

4 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

5 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

5 uur geleden