Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en banken helpen Nikkei aan winst

Chipbedrijven en banken helpen Nikkei aan winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging dinsdag vooruit onder aanvoering van de Japanse chipbedrijven en banken. De andere Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten een stroom van macro-economische cijfers uit China, waar de winkelverkopen en de industriƫle productie minder sterk stegen dan verwacht. Daarnaast zorgde het aanhoudende gesteggel over de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond voor terughoudendheid.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,8 procent in de plus en tikte het hoogste niveau in achttien jaar aan. Chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron stegen ruim 5 en dik 4 procent in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse chipsector.

De Japanse banken Mitsubishi UFJ Financial Group en Mizuho Financial Group wonnen 2,8 en 1,7 procent na goed ontvangen jaarcijfers. Sumitomo Mitsui Financial Group boekte afgelopen boekjaar echter minder winst dan verwacht en daalde 1 procent. Suzuki zakte 5 procent na tegenvallende resultaten van de Japanse auto- en motorenfabrikant.

Techbedrijven in de klim

De beurs in Shanghai bleef vrijwel vlak. De winkelverkopen in het land namen in april ruim 18 procent toe, maar economen hadden gerekend op een sterkere groei na het loslaten van de coronamaatregelen in het land. De industrie produceerde afgelopen maand 5,6 procent meer. Dat was ruim onder de verwachting van een productiegroei van bijna 11 procent. Ook bleek dat de jeugdwerkloosheid in China is gestegen tot een recordniveau van 20,4 procent.

In Hongkong stond de Hang Seng-index tussentijds 0,4 procent hoger. De grote Chinese techbedrijven Alibaba en Tencent wonnen 0,9 en 1,1 procent. De Kospi in Seoul klom 0,1 procent, mede dankzij een koerswinst van 1,6 procent van het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipbedrijf Samsung. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,4 procent na een flinke daling van het Australische consumentenvertrouwen. Ook bleek uit de vergadernotulen van de Australische centrale bank dat de rente in het land mogelijk verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.

Meer uit Financieel

Techaandelen in trek op fors hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aanzienlijke winsten gesloten. Vooral de aandelen van grote techbedrijven waren in trek na beter dan verwachte kwartaalresultaten van AI-softwarebedrijf ServiceNow. Tegelijkertijd verwerkten veel beleggers updates van bedrijven over de impact van de handelsoorlog.

4 minuten geleden
Bessent rekent op snel principeakkoord over handel met Zuid-Korea

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Zuid-Korea sluiten mogelijk volgende week een principeovereenkomst over handel, zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. Eerder deze maand kondigde president Donald Trump importheffingen van 25 procent aan op alle Zuid-Koreaanse producten, maar hij verlaagde die vervolgens voor een periode van negentig dagen naar 10 procent. De twee landen praten nu over een handelsdeal.

42 minuten geleden
Gamebedrijf achter Far Cry beticht van overtreden privacywetten

WENEN (ANP) - Een actiegroep heeft bij de Oostenrijkse privacywaakhond DSB klachten ingediend over Ubisoft, het gamebedrijf achter spellenreeksen als Assassin's Creed en Far Cry. Spelers worden volgens privacyorganisatie noyb praktisch gedwongen om verbinding te maken met het internet, zelfs als ze in hun eentje en offline willen gamen. Tegelijkertijd verzamelt en verwerkt Ubisoft persoonlijke gegevens van spelers zonder uitdrukkelijke toestemming, luidt de klacht.

1 uur geleden
Personeel Enschedese bandenfabriek Apollo vrijdag bijeengeroepen

ENSCHEDE (ANP) - Alle ongeveer 500 medewerkers van de bandenfabriek van Apollo Tyres in Enschede worden aanstaande vrijdag bijeengeroepen voor een belangrijke mededeling. Dat bevestigt de woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Twentse regionale media.

1 uur geleden
Kwakkelende autofabrikant Nissan waarschuwt voor fors verlies

YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - Nissan verwacht dat het verlies in het voorbije boekjaar is opgelopen tot een bedrag tussen de 700 miljard en 750 miljard yen (4,3 miljard tot 4,6 miljard euro). Dat is veel meer dan de Japanse autofabrikant eerder verwachtte en ver beneden de verwachtingen van analisten. Nissan kampt de laatste jaren met toegenomen concurrentie en een verouderd aanbod van auto's, waardoor er veel tegen kortingen werden verkocht.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam eindigt licht hoger na cijferregen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met bescheiden winsten gesloten. Beleggers verwerkten een reeks kwartaalberichten van grote beursgenoteerde bedrijven, waaronder Unilever en KPN. Ook bleven handelsspanningen de aandacht opeisen.

4 uur geleden
ACM zet stap naar afstemming stroomverbruik grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil dat bedrijven gezamenlijk overeenkomsten kunnen sluiten met netbeheerders voor capaciteit op het stroomnet. Daarbij delen meerdere grootverbruikers samen transportvermogen op het net, terwijl ze hun eigen aansluiting behouden. Eerder had de ACM dit nog niet in regelgeving vastgelegd.

4 uur geleden