
Chipbedrijven en automakers stuwen Nikkei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag met een flinke winst gesloten. Bij gebrek aan richting uit de Verenigde Staten, waar de financiële markten maandag gesloten bleven vanwege Martin Luther King Day, gingen beleggers op koopjesjacht na de recente verliesbeurten. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend flinke plussen zien, door de hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, ging 1,4 procent hoger de dag uit op 28.633,46 punten. De chipdienstverlener Rohm dikte ruim 4 procent aan dankzij een positief analistenrapport van Nomura Securities. Ook andere chipbedrijven als TDK, Tokyo Electron en Nidec zaten in de lift. De Japanse automakers Nissan en Mazda behoorden eveneens tot de sterkste stijgers met winsten tot 5 procent. Fast Retailing dikte 3 procent aan. De eigenaar van kledingketen Uniqlo voegt volgens lokale media een betaalfunctie toe aan zijn app.
In Hongkong, waar de maatregelen om afstand te houden werden verlengd vanwege de toename van het aantal coronagevallen, kreeg de Hang Seng-index er tussentijds ruim 2 procent bij. De index bereikte daarmee het hoogste niveau in 20 maanden dankzij een sterke vraag naar aandelen van beleggers van het Chinese vasteland. Vooral de Chinese technologiebedrijven waren in trek.
De Kospi in Seoul dikte 2,5 procent aan onder aanvoering van de Zuid-Koreaanse automaker Hyundai Motor, die dik 7 procent in waarde steeg. De beurs in Shanghai bleef achter met een min van 0,7 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag licht lager geëindigd, na de dagwinst van donderdag. Beleggers waren terughoudender, nadat donderdag bekend werd dat Donald Trump en Vladimir Poetin elkaar ontmoeten om te praten over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse branchevereniging voor edelmetalen heeft bezorgd gereageerd op de verhoging van de Amerikaanse importheffing voor goud naar 39 procent. De Financial Times (FT) meldde vrijdag dat de Verenigde Staten een importheffing hebben ingesteld op goudstaven van een kilo of 100 ounce, zo'n 2,8 kilo.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Under Armour ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De pogingen van de sportkledingfabrikant om de verkopen aan te jagen na een omzetdaling in de afgelopen twee jaar lijken vast te lopen. Het sportmerk voorziet een grotere daling van de omzet in het huidige kwartaal dan kenners hadden verwacht.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is vrijdag begonnen met de bouw van de eerste kerncentrale in Kazachstan. Daarmee lijkt Rusland zijn invloed in het grondstofrijke land te willen vergroten. Kazachstan is 's werelds grootste uraniumproducent en ligt tussen China en Rusland in.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering heeft plannen voor de aankoop van Amerikaans defensiematerieel opgeschort, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap volgt op een forse verhoging van de importheffingen voor India door de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla ontbindt het team van zijn Dojo-supercomputerproject. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen, die ook stellen dat de leider ervan het bedrijf verlaat. Dit is een ommekeer voor de elektrische autofabrikant, die jarenlang werkte aan een eigen supercomputer voor de ontwikkeling van zelfrijdende technologie.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim twee jaar. De stijging wordt aangejaagd door hogere prijzen voor vlees en plantaardige oliën, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
7 uur geleden