Chipbedrijf Nvidia wil basis opzetten in Vietnam
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het grote Amerikaanse chipconcern Nvidia wil een basis opzetten in Vietnam om de halfgeleiderindustrie in het Aziatische land te helpen ontwikkelen. Dat heeft Nvidia-topman Jensen Huang gezegd bij een bezoek aan Vietnam en een ontmoeting met premier Pham Minh Chinh.
Nvidia heeft al 250 miljoen dollar geïnvesteerd in Vietnam en wil nu praten over samenwerkingsverbanden op chipgebied met Vietnamese techbedrijven. Huang zei dat het IT-potentieel van Vietnam erg groot is. Met de nieuwe basis wil Nvidia talent uit de rest van de wereld naar Vietnam halen om de chipindustrie te versterken. Het is het eerste bezoek van Huang aan Vietnam.
Verschillende grote chipbedrijven hebben al assemblagefabrieken in Vietnam, waaronder Intel en het Zuid-Koreaanse Amkor Technology. De Amerikaanse president Joe Biden bracht in september nog een bezoek aan het Zuidoost-Aziatische land om de betrekkingen te verbeteren. Biden heeft toen gezegd te willen helpen met technologische ontwikkeling van Vietnam.
Ecosysteem
Vietnam heeft ongeveer 6000 ingenieurs die werken in de chipsector, maar wil dat aantal uitbreiden naar 50.000 in 2030.
De Nvidia-topman was onlangs ook al in Japan. Daar wil Nvidia een netwerk van chipfabrieken voor kunstmatige intelligentie bouwen om een soort 'ecosysteem' voor AI in Japan te creëren, aldus Huang.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."
30 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.
1 uur geledenBILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.
1 uur geleden