Chipbedrijf Nvidia wil basis opzetten in Vietnam
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het grote Amerikaanse chipconcern Nvidia wil een basis opzetten in Vietnam om de halfgeleiderindustrie in het Aziatische land te helpen ontwikkelen. Dat heeft Nvidia-topman Jensen Huang gezegd bij een bezoek aan Vietnam en een ontmoeting met premier Pham Minh Chinh.
Nvidia heeft al 250 miljoen dollar geïnvesteerd in Vietnam en wil nu praten over samenwerkingsverbanden op chipgebied met Vietnamese techbedrijven. Huang zei dat het IT-potentieel van Vietnam erg groot is. Met de nieuwe basis wil Nvidia talent uit de rest van de wereld naar Vietnam halen om de chipindustrie te versterken. Het is het eerste bezoek van Huang aan Vietnam.
Verschillende grote chipbedrijven hebben al assemblagefabrieken in Vietnam, waaronder Intel en het Zuid-Koreaanse Amkor Technology. De Amerikaanse president Joe Biden bracht in september nog een bezoek aan het Zuidoost-Aziatische land om de betrekkingen te verbeteren. Biden heeft toen gezegd te willen helpen met technologische ontwikkeling van Vietnam.
Ecosysteem
Vietnam heeft ongeveer 6000 ingenieurs die werken in de chipsector, maar wil dat aantal uitbreiden naar 50.000 in 2030.
De Nvidia-topman was onlangs ook al in Japan. Daar wil Nvidia een netwerk van chipfabrieken voor kunstmatige intelligentie bouwen om een soort 'ecosysteem' voor AI in Japan te creëren, aldus Huang.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
9 uur geleden