Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi grootste daler in licht lagere AEX-index

Chipbedrijf Besi grootste daler in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een kleine min gesloten. Chipbedrijf Besi was de grootste daler in de hoofdindex op Beursplein 5, gevolgd door verfproducent AkzoNobel. Koplopers waren de financiële concerns ASR en ABN AMRO.

De AEX eindigde 0,3 procent in het rood op 736,69 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 851,91 punten. De aandelenmarkten in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. De FTSE in Londen won juist 0,4 procent.

Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van het inflatiecijfer uit de Verenigde Staten dat woensdag naar buiten komt. Dat cijfer gaat waarschijnlijk bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw verhoogt of een pauze neemt. De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert donderdag over het rentetarief. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd om de inflatie in het eurogebied aan te pakken. Of de rente voor de tiende keer zal worden opgeschroefd is echter nog onzeker.

Maaltijdbezorger

Besi bungelde onderaan de AEX met een koersdaling van 6 procent, zonder een duidelijk aanwijsbare reden. AkzoNobel leverde 4,2 procent in en chemicaliëndistributeur IMCD ging 2,5 procent omlaag. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van bijna 2 procent en ABN AMRO klom 1,7 procent.

In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bovenaan met een plus van 3,2 procent. Fitnessketen Basic-Fit werd 1,3 procent meer waard. Kunstmestproducent OCI en de industriebedrijven TKH Group en Aalberts waren de hekkensluiters bij de middelgrote fondsen op het Damrak met verliezen tot 2,7 procent.

Eerste snellaadstation in Italië

Fastned won 4,4 procent in Amsterdam. Het laadbedrijf heeft een contract getekend voor zijn eerste snellaadstation in Italië. Het station zal naar verwachting volgend jaar worden geopend. Italië wordt daarmee het achtste land waar Fastned actief is.

In Londen kelderde Smurfit Kappa ruim 10 procent. De Ierse kartonproducent, die ook veel vestigingen in Nederland heeft, kondigde aan samen te gaan met zijn Amerikaanse branchegenoot WestRock.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0743 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 89,07 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 92,20 dollar per vat. Dat zijn de hoogste niveaus in tien maanden, aangejaagd door signalen van toenemende krapte op de wereldwijde oliemarkt door de productiebeperkingen van oliekartel OPEC+.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

16 minuten geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

2 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

4 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

6 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

7 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden