Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi grootste daler in licht lagere AEX-index

Chipbedrijf Besi grootste daler in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een kleine min gesloten. Chipbedrijf Besi was de grootste daler in de hoofdindex op Beursplein 5, gevolgd door verfproducent AkzoNobel. Koplopers waren de financiële concerns ASR en ABN AMRO.

De AEX eindigde 0,3 procent in het rood op 736,69 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 851,91 punten. De aandelenmarkten in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. De FTSE in Londen won juist 0,4 procent.

Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van het inflatiecijfer uit de Verenigde Staten dat woensdag naar buiten komt. Dat cijfer gaat waarschijnlijk bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw verhoogt of een pauze neemt. De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert donderdag over het rentetarief. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd om de inflatie in het eurogebied aan te pakken. Of de rente voor de tiende keer zal worden opgeschroefd is echter nog onzeker.

Maaltijdbezorger

Besi bungelde onderaan de AEX met een koersdaling van 6 procent, zonder een duidelijk aanwijsbare reden. AkzoNobel leverde 4,2 procent in en chemicaliëndistributeur IMCD ging 2,5 procent omlaag. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van bijna 2 procent en ABN AMRO klom 1,7 procent.

In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bovenaan met een plus van 3,2 procent. Fitnessketen Basic-Fit werd 1,3 procent meer waard. Kunstmestproducent OCI en de industriebedrijven TKH Group en Aalberts waren de hekkensluiters bij de middelgrote fondsen op het Damrak met verliezen tot 2,7 procent.

Eerste snellaadstation in Italië

Fastned won 4,4 procent in Amsterdam. Het laadbedrijf heeft een contract getekend voor zijn eerste snellaadstation in Italië. Het station zal naar verwachting volgend jaar worden geopend. Italië wordt daarmee het achtste land waar Fastned actief is.

In Londen kelderde Smurfit Kappa ruim 10 procent. De Ierse kartonproducent, die ook veel vestigingen in Nederland heeft, kondigde aan samen te gaan met zijn Amerikaanse branchegenoot WestRock.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0743 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 89,07 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 92,20 dollar per vat. Dat zijn de hoogste niveaus in tien maanden, aangejaagd door signalen van toenemende krapte op de wereldwijde oliemarkt door de productiebeperkingen van oliekartel OPEC+.

Meer uit Financieel

Politie: goed dat Odido geen losgeld heeft betaald aan hackers

DRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.

5 minuten geleden
EU-lidstaten blijven verdeeld over Made in Europe-aanpak

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.

48 minuten geleden
Lagarde ontving bijna 600.000 euro in 2025 als ECB-president

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.

52 minuten geleden
Rotterdamse haven in gesprek met defensie over weerbaarheid

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.

1 uur geleden
Topman World Economic Forum stapt op na ophef om band met Epstein

DAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.

1 uur geleden
Arriva verlaagt prijs treinkaartjes in noorden van Nederland

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.

1 uur geleden
Odido betaalt criminelen niet voor gestolen klantgegevens

DEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.

2 uur geleden