Chipbedrijf Arm schiet omhoog bij beursgang in New York
NEW YORK (ANP) - Het Britse chipbedrijf Arm is bij zijn beursgang in New York bijna 25 procent omhooggeschoten, waarmee het bedrijf zo'n 68 miljard dollar waard is. De tot dusver grootste beursgang in de Verenigde Staten van het jaar is daarmee een succes voor het bedrijf dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones zitten.
Met de beursgang haalde Arm zo'n 4,9 dollar op. Beleggers zien veel groeimogelijkheden van het techconcern op het vlak van datacenters waarop geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie steunen. Die moeten een welkome aanvulling vormen op de smartphonemarkt, die kampt met stagnerende verkoopcijfers.
Veel grote klanten van het bedrijf, zoals Apple, Google-moeder Alphabet, Nvidia, AMD, Intel, TSMC en Samsung, gaven al aan Arm te zullen kopen bij de beursgang. Voor hen speelt mee dat ze de onafhankelijkheid van het bedrijf willen bewaken, iets wat ook meespeelde bij het stuklopen van de overname van Arm door chipmaker Nvidia.
Europese renteverhoging
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq steeg 0,8 procent tot 13.926,05 punten. De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 34.907,11 punten en de brede S&P 500 won 0,8 procent tot 4505,10 punten.
Behalve voor de spectaculaire eerste dag voor Arm, die waarschijnlijk veel andere bedrijven met beursplannen over de streep trekt, was er aandacht voor nieuws over rentes en inflatie. Uit Frankfurt kwam het nieuws dat de Europese Centrale Bank de rente voor de tiende keer op rij had verhoogd, maar waarschijnlijk voorlopig stopt met die rentestappen. In de Verenigde Staten werd bekend dat producentenprijzen harder waren gestegen dan verwacht.
Walmart in de plus
De winkelbedrijven Walmart en Target wonnen respectievelijk 0,4 procent en 1,5 procent na nieuwe cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen. Die stegen vorige maand met 0,6 procent, wat meer was dan verwacht.
HP verloor 1,8 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft een deel van zijn aandelen in de computerfabrikant verkocht.
Koersstijging olieconcerns
Grote oliebedrijven ExxonMobil en Chevron wonnen tot 1,8 procent. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg voor het eerst sinds november vorig jaar tot boven de 90 dollar. Brentolie steeg 2 procent tot 93,87 dollar per vat.
De euro daalde fiks ten opzichte van de dollar, nu het ernaar uitziet dat rentes in de eurozone niet verder zullen stijgen. De Europese munt noteerde bijna 0,8 procent lager op 1,0645 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
5 uur geleden