Chinese techbedrijven verder omlaag op beurs in Hongkong
TOKIO (ANP) - De Chinese technologiebedrijven gingen dinsdag verder omlaag op de beurs in Hongkong. Beleggers bleven bezorgd over de harde aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten en deden hun aandelen opnieuw van de hand. De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien in navolging van de nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast bleef de blik gericht op de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,9 procent in de min na de koersval van ruim 4 procent een dag eerder. Tencent zakte 6,5 procent. Het Chinese technologieconcern raakte een dag eerder al bijna 8 procent kwijt vanwege het strengere optreden van Peking tegen de grote machtspositie van de techbedrijven. Meituan, de grootste maaltijdbezorger ter wereld, kelderde 14 procent. De Chinese autoriteiten willen dat de maaltijdbestelbedrijven hun bezorgers minimaal het minimumloon gaan betalen. Tencent heeft een belang in Meituan. Ook webwinkelconcern Alibaba ging verder omlaag en verloor bijna 6 procent.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde 0,7 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de winst van de industriële bedrijven in het land in juni met 20 procent is toegenomen ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. In mei bedroeg de winstgroei nog ruim 36 procent. De winstgroei nam daarmee voor de vierde maand op rij af vanwege de hogere grondstofprijzen die de winstmarges van de fabrieken onder druk zetten.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,5 procent hoger op 27.970,22 punten. De Japanse mijnbouwbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers. Sumitomo Metal Mining, Fujikura en Mitsui Mining and Smelting stegen tot ruim 4 procent. Rakuten Group was de grootste daler met een verlies van bijna 8 procent. De Amerikaanse kredietbeoordelaar S&P verlaagde de kredietrating voor het Japanse e-commercebedrijf.
Meer uit Financieel
HANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.
3 uur geleden