Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven verder omlaag op beurs in Hongkong

Chinese techbedrijven verder omlaag op beurs in Hongkong

TOKIO (ANP) - De Chinese technologiebedrijven gingen dinsdag verder omlaag op de beurs in Hongkong. Beleggers bleven bezorgd over de harde aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten en deden hun aandelen opnieuw van de hand. De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien in navolging van de nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast bleef de blik gericht op de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,9 procent in de min na de koersval van ruim 4 procent een dag eerder. Tencent zakte 6,5 procent. Het Chinese technologieconcern raakte een dag eerder al bijna 8 procent kwijt vanwege het strengere optreden van Peking tegen de grote machtspositie van de techbedrijven. Meituan, de grootste maaltijdbezorger ter wereld, kelderde 14 procent. De Chinese autoriteiten willen dat de maaltijdbestelbedrijven hun bezorgers minimaal het minimumloon gaan betalen. Tencent heeft een belang in Meituan. Ook webwinkelconcern Alibaba ging verder omlaag en verloor bijna 6 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde 0,7 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de winst van de industriële bedrijven in het land in juni met 20 procent is toegenomen ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. In mei bedroeg de winstgroei nog ruim 36 procent. De winstgroei nam daarmee voor de vierde maand op rij af vanwege de hogere grondstofprijzen die de winstmarges van de fabrieken onder druk zetten.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,5 procent hoger op 27.970,22 punten. De Japanse mijnbouwbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers. Sumitomo Metal Mining, Fujikura en Mitsui Mining and Smelting stegen tot ruim 4 procent. Rakuten Group was de grootste daler met een verlies van bijna 8 procent. De Amerikaanse kredietbeoordelaar S&P verlaagde de kredietrating voor het Japanse e-commercebedrijf.

Meer uit Financieel

Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.

36 minuten geleden
Reuters: handelsoverleg VS-China in Genève hervat na lunchpauze

GENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.

5 uur geleden
Reuters: Chinese delegatie vertrekt van handelsoverleg met VS

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chinese delegatie is vertrokken van het handelsoverleg met de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Eerder op de dag waren die onderhandelingen juist formeel begonnen. Het is niet bekend wat de reden is dat de Chinezen zijn vertrokken, aldus Reuters.

7 uur geleden
Nieuwe Duitse economieminister wil meer gascentrales

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse minister van Economische Zaken wil dat er snel nieuwe gasgestookte energiecentrales gebouwd worden om zo de energiezekerheid van Duitsland te versterken. Volgens Katherina Reiche zijn die centrales nodig als er onvoldoende energie kan worden opgewekt door middel van wind en zon.

9 uur geleden
Inflatie China opnieuw gedaald door zwakke economie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.

11 uur geleden
Europese oliesector gaat wisselend om met 'Golf van Amerika'

DEN HAAG (ANP) - Europese olie- en gasbedrijven gaan verschillend om met het decreet van de Amerikaanse president Donald Trump om de Golf van Mexico voortaan de Golf van Amerika te noemen. De Britse concerns BP en Shell gaan mee in dat besluit, zo valt te lezen in persberichten en jaarverslagen. TotalEnergies in Frankrijk blijft de naam Golf van Mexico gebruiken.

13 uur geleden
Bloomberg: VS focussen op 20 landen bij eerste handelsgesprekken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

22 uur geleden