Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft twee Amerikaanse defensieconcerns sancties opgelegd vanwege de verkoop van wapens aan Taiwan. Het gaat om Northrop Grumman en een dochteronderneming van Lockheed Martin. China uit daarmee zijn ongenoegen over de Amerikaanse steun aan het eiland.
De situatie rond Taiwan speelt een belangrijke rol in de bekoelde relatie tussen de twee grootmachten. Taiwan wordt door China als een afvallige regio gezien en de Chinezen hebben herhaaldelijk grote militaire oefeningen rond het eiland gehouden.
"Lockheed Martin in St. Louis, Missouri heeft rechtstreeks deelgenomen aan de Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan, aangekondigd op 24 augustus", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag tijdens de reguliere persconferentie in Beijing, waarop de sancties bekend werden gemaakt. "Northrop Grumman heeft verschillende keren deelgenomen aan Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan."
Aanschaf en renovatie
In augustus kondigde de Amerikaanse overheidsorganisatie Defense Security Cooperation Agency de verkoop aan van apparatuur voor de F-16 straaljager ter waarde van 500 miljoen dollar aan Taiwan, die zal worden geleverd door Lockheed Martin. In december vorig jaar kondigde hetzelfde agentschap aan dat Northrup Grumman Taiwan zou voorzien van een systeem voor de inzet van antitankmijnen.
Bovenop deze deals kondigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vorige maand een pakket ter waarde van 80 miljoen dollar aan voor Taiwan om Amerikaanse wapens te kopen. Dat geld zou volgens het ministerie kunnen worden gebruikt voor de financiering van de aanschaf en renovatie van gepantserde voertuigen, artilleriesystemen, drones en antidroneapparatuur en de uitrusting en training van soldaten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
3 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
15 minuten geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
1 uur geleden