Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft twee Amerikaanse defensieconcerns sancties opgelegd vanwege de verkoop van wapens aan Taiwan. Het gaat om Northrop Grumman en een dochteronderneming van Lockheed Martin. China uit daarmee zijn ongenoegen over de Amerikaanse steun aan het eiland.
De situatie rond Taiwan speelt een belangrijke rol in de bekoelde relatie tussen de twee grootmachten. Taiwan wordt door China als een afvallige regio gezien en de Chinezen hebben herhaaldelijk grote militaire oefeningen rond het eiland gehouden.
"Lockheed Martin in St. Louis, Missouri heeft rechtstreeks deelgenomen aan de Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan, aangekondigd op 24 augustus", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag tijdens de reguliere persconferentie in Beijing, waarop de sancties bekend werden gemaakt. "Northrop Grumman heeft verschillende keren deelgenomen aan Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan."
Aanschaf en renovatie
In augustus kondigde de Amerikaanse overheidsorganisatie Defense Security Cooperation Agency de verkoop aan van apparatuur voor de F-16 straaljager ter waarde van 500 miljoen dollar aan Taiwan, die zal worden geleverd door Lockheed Martin. In december vorig jaar kondigde hetzelfde agentschap aan dat Northrup Grumman Taiwan zou voorzien van een systeem voor de inzet van antitankmijnen.
Bovenop deze deals kondigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vorige maand een pakket ter waarde van 80 miljoen dollar aan voor Taiwan om Amerikaanse wapens te kopen. Dat geld zou volgens het ministerie kunnen worden gebruikt voor de financiering van de aanschaf en renovatie van gepantserde voertuigen, artilleriesystemen, drones en antidroneapparatuur en de uitrusting en training van soldaten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
30 minuten geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
57 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
18 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geleden