
Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft twee Amerikaanse defensieconcerns sancties opgelegd vanwege de verkoop van wapens aan Taiwan. Het gaat om Northrop Grumman en een dochteronderneming van Lockheed Martin. China uit daarmee zijn ongenoegen over de Amerikaanse steun aan het eiland.
De situatie rond Taiwan speelt een belangrijke rol in de bekoelde relatie tussen de twee grootmachten. Taiwan wordt door China als een afvallige regio gezien en de Chinezen hebben herhaaldelijk grote militaire oefeningen rond het eiland gehouden.
"Lockheed Martin in St. Louis, Missouri heeft rechtstreeks deelgenomen aan de Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan, aangekondigd op 24 augustus", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag tijdens de reguliere persconferentie in Beijing, waarop de sancties bekend werden gemaakt. "Northrop Grumman heeft verschillende keren deelgenomen aan Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan."
Aanschaf en renovatie
In augustus kondigde de Amerikaanse overheidsorganisatie Defense Security Cooperation Agency de verkoop aan van apparatuur voor de F-16 straaljager ter waarde van 500 miljoen dollar aan Taiwan, die zal worden geleverd door Lockheed Martin. In december vorig jaar kondigde hetzelfde agentschap aan dat Northrup Grumman Taiwan zou voorzien van een systeem voor de inzet van antitankmijnen.
Bovenop deze deals kondigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vorige maand een pakket ter waarde van 80 miljoen dollar aan voor Taiwan om Amerikaanse wapens te kopen. Dat geld zou volgens het ministerie kunnen worden gebruikt voor de financiering van de aanschaf en renovatie van gepantserde voertuigen, artilleriesystemen, drones en antidroneapparatuur en de uitrusting en training van soldaten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe klimaatrechtszaak van Milieudefensie tegen Shell zal de energietransitie niet versnellen, reageert het energieconcern op de aankondiging van de zaak door de milieuorganisatie. "We hebben een brief ontvangen van Milieudefensie, die we op dit moment zorgvuldig bestuderen. Er is (nog) geen rechtszaak aangespannen", laat een woordvoerder weten.
42 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman hebben dinsdag een belangrijke economische samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Volgens de president, die deze week een bezoek brengt aan het Midden-Oosten, gaat Saudi-Arabië 600 miljard dollar (531 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York waren dinsdag verdeeld. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars maandag, die volgde op de doorbraak in het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen besloten na goede gesprekken hun importheffingen voor de komende drie maanden flink te verlagen. De zorgen over een grote handelsoorlog tussen China en de VS namen daardoor af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hoewel veel economen in de afgelopen maanden waarschuwden dat de importheffingen van president Donald Trump de inflatie in de Verenigde Staten zouden opjagen, blijkt dit niet uit de nieuwste cijfers van het Amerikaanse statistiekbureau. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zijn in april met 2,3 procent gestegen. Dat was minder dan marktkenners hadden verwacht en wijst op beperkte inflatiedruk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft dinsdag een nieuw tijdelijk bestuur aangesteld, nadat het vorige interim-bestuur afgelopen weekend was weggestuurd door het Ledenparlement. Dick Koerselman wordt de tijdelijke voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. De belangrijkste opdracht voor het nieuwe bestuur is om het verkiezingsproces voor een nieuw bestuur te hervatten, meldt de bond.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.
3 uur geleden