Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan

Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft twee Amerikaanse defensieconcerns sancties opgelegd vanwege de verkoop van wapens aan Taiwan. Het gaat om Northrop Grumman en een dochteronderneming van Lockheed Martin. China uit daarmee zijn ongenoegen over de Amerikaanse steun aan het eiland.

De situatie rond Taiwan speelt een belangrijke rol in de bekoelde relatie tussen de twee grootmachten. Taiwan wordt door China als een afvallige regio gezien en de Chinezen hebben herhaaldelijk grote militaire oefeningen rond het eiland gehouden.

"Lockheed Martin in St. Louis, Missouri heeft rechtstreeks deelgenomen aan de Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan, aangekondigd op 24 augustus", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag tijdens de reguliere persconferentie in Beijing, waarop de sancties bekend werden gemaakt. "Northrop Grumman heeft verschillende keren deelgenomen aan Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan."

Aanschaf en renovatie

In augustus kondigde de Amerikaanse overheidsorganisatie Defense Security Cooperation Agency de verkoop aan van apparatuur voor de F-16 straaljager ter waarde van 500 miljoen dollar aan Taiwan, die zal worden geleverd door Lockheed Martin. In december vorig jaar kondigde hetzelfde agentschap aan dat Northrup Grumman Taiwan zou voorzien van een systeem voor de inzet van antitankmijnen.

Bovenop deze deals kondigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vorige maand een pakket ter waarde van 80 miljoen dollar aan voor Taiwan om Amerikaanse wapens te kopen. Dat geld zou volgens het ministerie kunnen worden gebruikt voor de financiering van de aanschaf en renovatie van gepantserde voertuigen, artilleriesystemen, drones en antidroneapparatuur en de uitrusting en training van soldaten.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

2 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

3 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

5 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

6 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

7 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

17 uur geleden