Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan

Chinese sancties tegen fabrikanten VS vanwege wapenverkoop Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft twee Amerikaanse defensieconcerns sancties opgelegd vanwege de verkoop van wapens aan Taiwan. Het gaat om Northrop Grumman en een dochteronderneming van Lockheed Martin. China uit daarmee zijn ongenoegen over de Amerikaanse steun aan het eiland.

De situatie rond Taiwan speelt een belangrijke rol in de bekoelde relatie tussen de twee grootmachten. Taiwan wordt door China als een afvallige regio gezien en de Chinezen hebben herhaaldelijk grote militaire oefeningen rond het eiland gehouden.

"Lockheed Martin in St. Louis, Missouri heeft rechtstreeks deelgenomen aan de Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan, aangekondigd op 24 augustus", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag tijdens de reguliere persconferentie in Beijing, waarop de sancties bekend werden gemaakt. "Northrop Grumman heeft verschillende keren deelgenomen aan Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan."

Aanschaf en renovatie

In augustus kondigde de Amerikaanse overheidsorganisatie Defense Security Cooperation Agency de verkoop aan van apparatuur voor de F-16 straaljager ter waarde van 500 miljoen dollar aan Taiwan, die zal worden geleverd door Lockheed Martin. In december vorig jaar kondigde hetzelfde agentschap aan dat Northrup Grumman Taiwan zou voorzien van een systeem voor de inzet van antitankmijnen.

Bovenop deze deals kondigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vorige maand een pakket ter waarde van 80 miljoen dollar aan voor Taiwan om Amerikaanse wapens te kopen. Dat geld zou volgens het ministerie kunnen worden gebruikt voor de financiering van de aanschaf en renovatie van gepantserde voertuigen, artilleriesystemen, drones en antidroneapparatuur en de uitrusting en training van soldaten.

Meer uit Financieel

Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

13 minuten geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

3 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

3 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

6 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

6 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

6 uur geleden