Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister
LONDEN (ANP/RTR) - China heeft clandestiene 'politiebureaus' in het Verenigd Koninkrijk gesloten. Dat zegt de Britse onderminister van Veiligheid Tom Tugendhat, die beklemtoont dat er geen aanwijzingen zijn dat China zich schuldig heeft gemaakt aan illegale activiteiten op die locaties.
Berichten over 'geheime Chinese politiebureaus' hebben in meerdere landen voor ophef gezorgd. Mensenrechtenorganisatie Safeguard Defenders wees vorig jaar op het bestaan van de kantoren. Die verleenden volgens de organisatie soms normale administratieve diensten, maar zouden ook zijn gebruikt om Chinezen in het buitenland in het gareel te houden.
Ook in Nederland ontstond onrust over de Chinese kantoren. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) gaf vorig jaar opdracht tot de sluiting van dergelijke locaties. China ontkende dat bureaus die in Nederland waren opgezet politiebureaus zijn. Het ging volgens de Chinese autoriteiten om centra die Chinese burgers helpen bij het vernieuwen van documenten.
Aandacht
De Britse onderminister Tugendhat zegt dat onderzoek is gedaan naar berichten over Chinese politiebureaus in zijn land. Die bevonden zich volgens een mensenrechtenorganisatie op drie locaties. De Chinese ambassade heeft volgens de bewindsman te verstaan gekregen dat dergelijke "servicecentra van de politie" niet welkom zijn in het Verenigd Koninkrijk.
"De Chinese ambassade heeft daarna laten weten dat alle bureaus permanent zijn gesloten", aldus Tugendhat in een schriftelijke verklaring aan het parlement. Hij speculeerde dat de Chinese kantoren hun beoogde administratieve taken mogelijk niet goed konden uitvoeren door alle aandacht van de autoriteiten en het publiek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
31 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
4 uur geleden