Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

LONDEN (ANP/RTR) - China heeft clandestiene 'politiebureaus' in het Verenigd Koninkrijk gesloten. Dat zegt de Britse onderminister van Veiligheid Tom Tugendhat, die beklemtoont dat er geen aanwijzingen zijn dat China zich schuldig heeft gemaakt aan illegale activiteiten op die locaties.

Berichten over 'geheime Chinese politiebureaus' hebben in meerdere landen voor ophef gezorgd. Mensenrechtenorganisatie Safeguard Defenders wees vorig jaar op het bestaan van de kantoren. Die verleenden volgens de organisatie soms normale administratieve diensten, maar zouden ook zijn gebruikt om Chinezen in het buitenland in het gareel te houden.

Ook in Nederland ontstond onrust over de Chinese kantoren. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) gaf vorig jaar opdracht tot de sluiting van dergelijke locaties. China ontkende dat bureaus die in Nederland waren opgezet politiebureaus zijn. Het ging volgens de Chinese autoriteiten om centra die Chinese burgers helpen bij het vernieuwen van documenten.

Aandacht

De Britse onderminister Tugendhat zegt dat onderzoek is gedaan naar berichten over Chinese politiebureaus in zijn land. Die bevonden zich volgens een mensenrechtenorganisatie op drie locaties. De Chinese ambassade heeft volgens de bewindsman te verstaan gekregen dat dergelijke "servicecentra van de politie" niet welkom zijn in het Verenigd Koninkrijk.

"De Chinese ambassade heeft daarna laten weten dat alle bureaus permanent zijn gesloten", aldus Tugendhat in een schriftelijke verklaring aan het parlement. Hij speculeerde dat de Chinese kantoren hun beoogde administratieve taken mogelijk niet goed konden uitvoeren door alle aandacht van de autoriteiten en het publiek.

Meer uit Buitenland

Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

2 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

2 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

2 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

8 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

8 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

10 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

10 uur geleden