Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

LONDEN (ANP/RTR) - China heeft clandestiene 'politiebureaus' in het Verenigd Koninkrijk gesloten. Dat zegt de Britse onderminister van Veiligheid Tom Tugendhat, die beklemtoont dat er geen aanwijzingen zijn dat China zich schuldig heeft gemaakt aan illegale activiteiten op die locaties.

Berichten over 'geheime Chinese politiebureaus' hebben in meerdere landen voor ophef gezorgd. Mensenrechtenorganisatie Safeguard Defenders wees vorig jaar op het bestaan van de kantoren. Die verleenden volgens de organisatie soms normale administratieve diensten, maar zouden ook zijn gebruikt om Chinezen in het buitenland in het gareel te houden.

Ook in Nederland ontstond onrust over de Chinese kantoren. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) gaf vorig jaar opdracht tot de sluiting van dergelijke locaties. China ontkende dat bureaus die in Nederland waren opgezet politiebureaus zijn. Het ging volgens de Chinese autoriteiten om centra die Chinese burgers helpen bij het vernieuwen van documenten.

Aandacht

De Britse onderminister Tugendhat zegt dat onderzoek is gedaan naar berichten over Chinese politiebureaus in zijn land. Die bevonden zich volgens een mensenrechtenorganisatie op drie locaties. De Chinese ambassade heeft volgens de bewindsman te verstaan gekregen dat dergelijke "servicecentra van de politie" niet welkom zijn in het Verenigd Koninkrijk.

"De Chinese ambassade heeft daarna laten weten dat alle bureaus permanent zijn gesloten", aldus Tugendhat in een schriftelijke verklaring aan het parlement. Hij speculeerde dat de Chinese kantoren hun beoogde administratieve taken mogelijk niet goed konden uitvoeren door alle aandacht van de autoriteiten en het publiek.

Meer uit Buitenland

President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

16 minuten geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

58 minuten geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

1 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

2 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

2 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

2 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

5 uur geleden