Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

Chinese 'politiebureaus' in VK gesloten, zegt Britse minister

LONDEN (ANP/RTR) - China heeft clandestiene 'politiebureaus' in het Verenigd Koninkrijk gesloten. Dat zegt de Britse onderminister van Veiligheid Tom Tugendhat, die beklemtoont dat er geen aanwijzingen zijn dat China zich schuldig heeft gemaakt aan illegale activiteiten op die locaties.

Berichten over 'geheime Chinese politiebureaus' hebben in meerdere landen voor ophef gezorgd. Mensenrechtenorganisatie Safeguard Defenders wees vorig jaar op het bestaan van de kantoren. Die verleenden volgens de organisatie soms normale administratieve diensten, maar zouden ook zijn gebruikt om Chinezen in het buitenland in het gareel te houden.

Ook in Nederland ontstond onrust over de Chinese kantoren. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) gaf vorig jaar opdracht tot de sluiting van dergelijke locaties. China ontkende dat bureaus die in Nederland waren opgezet politiebureaus zijn. Het ging volgens de Chinese autoriteiten om centra die Chinese burgers helpen bij het vernieuwen van documenten.

Aandacht

De Britse onderminister Tugendhat zegt dat onderzoek is gedaan naar berichten over Chinese politiebureaus in zijn land. Die bevonden zich volgens een mensenrechtenorganisatie op drie locaties. De Chinese ambassade heeft volgens de bewindsman te verstaan gekregen dat dergelijke "servicecentra van de politie" niet welkom zijn in het Verenigd Koninkrijk.

"De Chinese ambassade heeft daarna laten weten dat alle bureaus permanent zijn gesloten", aldus Tugendhat in een schriftelijke verklaring aan het parlement. Hij speculeerde dat de Chinese kantoren hun beoogde administratieve taken mogelijk niet goed konden uitvoeren door alle aandacht van de autoriteiten en het publiek.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

10 minuten geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

52 minuten geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

3 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

3 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

3 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

4 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

4 uur geleden