Chinese overheid helpt kolencentrales op volle kracht te draaien
BEIJING (ANP/AFP) - China gaat kolencentrales helpen om op volle capaciteit te draaien. Daarmee moet voorkomen worden dat er tekorten aan energie ontstaan zoals vorig jaar, maar de stap zorgt wel voor alarmbellen rond de klimaatdoelen van Beijing. China heeft eerder gezegd dat de uitstoot van broeikasgassen in 2030 moet pieken en dat het land in 2060 CO2-neutraal wil zijn.
Vorig jaar lagen delen van de Chinese economie periodes stil door stroomtekorten. Dat had te maken met weinig aanbod van kolen als gevolg van snel stijgende prijzen voor de brandstof. Dat leidde ertoe dat veel landen overstapten op bijvoorbeeld gas voor de opwekking van stroom. Nu ook gas echter duur is, zijn kolen weer zeer gewild. In de afgelopen tijd heeft China de productie van kolen opgevoerd.
Tijdens een vergadering van de Staatsraad van China werd eerder deze week besloten dat de toevoer van kolen verder wordt opgevoerd en dat kolencentrales steun krijgen van de overheid om zo veel mogelijk stroom te produceren. De stap komt enkele weken nadat de Chinese president Xi Jinping had aangegeven dat het terugbrengen van de uitstoot niet ten koste mag gaan van economische groei en energieveiligheid.
Groot deel
Twee derde van de Chinese economie draait op met kolen opgewekte stroom. Het land is goed voor haast een derde van de wereldwijde uitstoot van broeikasgassen. Dat is twee keer zoveel als de uitstoot van de Verenigde Staten en drie keer zoveel als die van de Europese Unie. Het terugdringen van de uitstoot van China wordt daarom als cruciaal gezien bij het behalen van de klimaatdoelen van Parijs.
"We keren terug naar het model van het ondersteunen van de economie ten koste van alles", stelt Greenpeace China. "China verliest tijd om cruciale stappen te nemen voor het klimaat."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
6 uur geleden